captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų muziejininkė Lolita Valužienė

„Aš manau, kad čia yra liga – muziejininkystė. Jeigu jau ja susergi, tai jau iki gyvenimo pabaigos. Aišku, ta mūsų bendruomenė yra „ligoniai“, bet nelabai jauna, pagyvenusi, nes jauni žmonės neina į muziejų dirbti dėl pernelyg menkos motyvacijos“, – sako Metų muziejininkė Lolita Valužienė, Lietuvos muziejų asociacijos atsakingoji sekretorė.
Metų muziejininkė Lolita Valužienė.
Metų muziejininkė Lolita Valužienė.

„Absoliučiai viskas, ką aš darau scenoje, yra tai, ką aš noriu daryti. Man labai pasisekė. Nė viena operos solistė šiame pasaulyje neturi konkurenčių ir todėl šiandien opera yra gyva ir mes galime ja mėgautis“, – sako viena garsiausių mūsų dienų solisčių Angela Gheorghiu, pasirodysianti XX Vilniaus festivalio pradžios koncerte.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Festivalis išskirtinis tuo, kad jis dvidešimt dvejus metus vis dar gyvuoja. Čia groja pasaulinės žvaigždės ir koncertai vis dar nemokami klausytojams. Mūsų festivalis padarė ir gerą edukacinį darbą, manau, mes išties prisidėjome ugdydami muzikinį skonį“, – sako Pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

„Aš manau, kad čia yra liga – muziejininkystė. Jeigu jau ja susergi, tai jau iki gyvenimo pabaigos. Aišku, ta mūsų bendruomenė yra „ligoniai“, bet nelabai jauna, pagyvenusi, nes jauni žmonės neina į muziejų dirbti dėl pernelyg menkos motyvacijos“, – sako Metų muziejininkė Lolita Valužienė, Lietuvos muziejų asociacijos atsakingoji sekretorė. Pokalbis apie muziejininko kelio pasirinkimą, darbo pradžią, šiandieninę muziejininkų būseną ir bendrą muziejų situaciją.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 3 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...