captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – buvęs laidos vedėjas Virginijus Gasiliūnas

„Darbas radijuje man teikė labai daug džiaugsmo. Ačiū radijui“, – sako literatūros tyrinėtojas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto rankraštyno vedėjas Virginijus Gasiliūnas.
Literatūros tyrinėtojas<br> Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto rankraštyno vedėjas Virginijus Gasiliūnas.
Literatūros tyrinėtojas
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto rankraštyno vedėjas Virginijus Gasiliūnas.

2001–2006 m. LRT RADIJUJE jis rengė ir vedė laidą „Literatūros akiračiai“. Archyvuose iš to laiko yra išlikę nemažai įrašų, kuriuose užfiksuoti susitikimai su rašytojais, pokalbiai apie literatūrą ir gyvenimą, reportažai iš įvairiausių renginių. Ypač daug Virginijus yra pakalbinęs vyresniosios kartos literatų, kai kurie iš jų jau palikę šį pasaulį.

„Kalbinau ir jaunus, bet vyresnius – daug įdomiau. Tiesiog jie turi daugiau patirties. Vyresnioji karta turėjo tą ypatingą charizmą, kurią norėjosi bent jau balsu užfiksuoti. Jauti, kad kažkas žmoguje jau yra, jau jis gali šį tą papasakoti. O radijui reikia, kad būtų papasakota. Radijui reikia istorijų. Norėjau prakalbinti žmones, atskleisti jų įdomiąsias puses. Vien kūrybos neužtenka, ieškojau kasdienybės detalių, išskirtinių patirčių, požiūrių, iš kurių dėliojosi spalvinga rašytojo asmenybės mozaika“, – savo radijo žurnalistiką šiandien prisimena buvęs „Literatūros akiračių“ vedėjas.

Lietuvos radijo 90-mečio išvakarėse drauge su V. Gasiliūnu ir prisiminsime keletą laidos istorijos puslapių, įdomiausius pašnekovus, kalbėsime apie radiją, darbą prie mikrofono ir jo ypatumus.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Literatūros akiračiai“ – birželio 5 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 6 d., pirmadienį, 01.05 val. ir birželio 7 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...