captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokį kuriame lietuvišką kiną?

„Trūksta geros kino mokyklos, amato išmanymo, minčių. Trūksta drąsos ir nekonservatyvaus, naujo požiūrio į kiną“, – tvirtina kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.
Kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. „Meno avilio” archyvo nuotr.
Kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. „Meno avilio” archyvo nuotr.

Birželio 1-ąją tris valandas Euroradijo eteryje skambės vaikų chorų maratonas, kurį pradės LRT vaikų choras, vadovaujamas Reginos Maleckaitės. „Stengiamės dainuoti ir įrašyti kuo daugiau naujos lietuviškos muzikos. Muzika yra viliojantis menas, jeigu ją teisingai pateiki“, sako choro vadovė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Matyt, klausytojų reiklumas likęs nuo diktorių laikų, kai visi kalbėjo išskirtinai taisyklinga kalba. Aišku, laikai pasikeitė, dabar ateina dirbti žurnalistai, informacijos srautas nepalyginamai didesnis, laidų be galo daug ir įvairių žanrų, tad galbūt normalu, kad ir kalba darosi kitokia, nebėra tokia sterili, kokia buvo anksčiau“, – pastebi LRT Kalbos kultūros grupės vyriausioji redaktorė Eglė Dominienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie LRT kalbininkų darbą.

„Trūksta geros kino mokyklos, amato išmanymo, minčių. Trūksta drąsos ir nekonservatyvaus, naujo požiūrio į kiną“, – tvirtina kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. Kokį kuriame lietuvišką kiną, kodėl filmai nepatraukia  žiūrovų dėmesio, kada sulauksime originalių, reikšmingų nacionaliniam kinui darbų? Apie lietuviško kino meno tendencijas, filmų turinį ir meninę kokybę – pokalbis studijoje su kinotyrininke Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininke dr. Gražina Arlickaite, kino istorike L. Kaminskaite-Jančoriene ir semiotiku Dmitrijumi Gluščevskiu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ birželio 1d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...