captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: savaitraščio „Kalba Vilnius“ „virtuvė“

Minėdami artėjantį Lietuvos Radijo 90-metį, prisiminsime ir 1956–2000 metais leistą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos savaitraštį „Kalba Vilnius“, pristačiusį Lietuvos gyventojams ne tik Nacionalinio transliuotojo radijo ir televizijos laidas, bet ir pateikusį išskirtinius reportažus iš televizijos serialų filmavimų aikštelių, žurnalistų komandiruočių, interviu su radijo ir televizijos pašnekovais.

„Mūsų atkasta  unikali  XIX amžiaus silkių rūšiavimo inžinerinė sistema labai džiugina ir  svarbi daugeliu aspektų. Tai ne pavieniai artefaktai, o visa sistema, leidžianti kalbėti apie Klaipėdą kaip jūrinį miestą. Uostas, žūklė, prekyba – tai tie akcentai, kurie siejasi su dabartine Klaipėda. Todėl atradimas svarbus ne vien mokslui“, – įsitikinusi archeologė Raimonda Nabažaitė, vadovaujanti tyrinėjimas Klaipėdos senamiestyje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Eiles reikia rašyti apie didžius dalykus, globalines problemas, bet abstraktokas, nesunkiai išverčiamas, o užlipus ant scenos skaityti griausmingu blogo aktoriaus balsu“, – „festivalinį poetą“ apibūdina literatūros kritikas Marius Burokas. Pasibaigus „Poezijos pavasariui“, komentaras apie tai, ką reiškia būti „festivaliniu poetu“?

Minėdami artėjantį Lietuvos Radijo 90-metį, prisiminsime ir 1956–2000 metais leistą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos savaitraštį „Kalba Vilnius“, pristačiusį Lietuvos gyventojams ne tik Nacionalinio transliuotojo radijo ir televizijos laidas, bet ir pateikusį išskirtinius reportažus iš televizijos serialų filmavimų aikštelių, žurnalistų komandiruočių, interviu su radijo ir televizijos pašnekovais. Kaip vyko „Kalba Vilnius“ dirbusiųjų bendradarbiavimas su radijo ir televizijos laidų rengėjais? Kokių įdomių istorijų prisimena „Kalba Vilnius“ žurnalistai? Pokalbis su „Kalba Vilnius“ žurnaliste Audrone Urbonaite ir paskutiniaisiais savaitraščio metais leidinio vyriausiąja redaktore dirbusia Jolanta Miškinyte.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 31 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...