captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – naujasis Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga

Pastaraisiais metais Jaunimo teatras išgyvena ne geriausius kūrybinius laikus, o kokią šio teatro ateitį mato naujasis vadovas Audronis Liuga? Eidamas Nacionalinio dramos teatro meno vadovo pareigas, A. Liuga suformavo intriguojantį ir žiūrovų dėmesio sulaukusį repertuarą, o kaip jis ketina formuoti Jaunimo teatro kūrybinį veidą?
Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga. Evgenios Levin nuotr.
Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga. Evgenios Levin nuotr.

„Lietuviai sugeba sukurti techniškai kokybiškus, tvarkingus filmus, bet jau pavargsti nuo tos tvarkos, norisi originalumo, autentiško žvilgsnio“, – pastebi kino kritikas Gediminas Kukta. Kino kūrėjus apdovanojant „Sidabrinėmis gervėmis“, pokalbis apie Lietuvos kiną.

„Nesutarimai prasidėjo į teatrą atėjus naujam vadovui. Jis nori įgyvendinti vienareikšmišką savo teatro viziją, o mes nebuvome jam visiškai pavaldūs – reikalavom dialogo, kompromiso. Dėl to tapom nereikalingi“, – sako aktorius Šarūnas Januškevičius, kartu su visais kurso kolegomis atsisakęs darbo Panevėžio J. Miltinio dramos teatre.   

Antrojo pasaulinio karo metais sovietų armija Lietuvoje įrenginėjo bunkerius – vadinamą Molotovo gynybinę liniją. Nespėjo, bunkeriai liko apleisti, o šiandien juos istorijos muziejui pritaikė Kalvarijos žmonės. Reportažas iš tokio bunkerio. 

„Eiles reikia rašyti apie didžius dalykus, globalines problemas, bet abstraktokas, nesunkiai išverčiamas, o užlipus ant scenos skaityti griausmingu blogo aktoriaus balsu“, – „festivalinį poetą“ apibūdina literatūros kritikas Marius Burokas. Baigiantis „Poezijos pavasariui“, jo komentaras apie tai, ką reiškia būti „festivaliniu poetu“? 

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje – žvilgsnis į aktualijas ir istoriją. Kokią Baltijos šalių architektūrą Lietuva, Latvija ir Estija bendrai pristato Venecijos architektūros bienalėje? Kokius barjerus turėjo įveikti moterys kompozitorės, kad jų kūrybą galėtų išgirsti pasaulis?

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ kalbėsimės su šią savaitę konkursą į Jaunimo teatro vadovo pareigas laimėjusiu A. Liuga. Ko reikia, kad šis teatras vėl taptų intriguojančia kūrybine erdve?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 28 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 29 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...