captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl ignoruojamos perspektyviausios specialybės?

„Teko kalbėti su kaimynu, kuris mokosi dvyliktoje klasėje. Jo logika paprasta – geriausiai besimokantys stos į teisę, mediciną arba informatiką. Vidutiniokai rinksis vadybą ir socialinius mokslus. O prastai besimokantys taps automechanikais ir šaltkalviais. Realiame gyvenime renkantis profesiją taikomos tokios siauros klišės“, – pastebi žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.
žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Tomo Lukšio (BFL) nuotr.
žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

„Nesutarimai prasidėjo į teatrą atėjus naujam vadovui. Tam, kad jis galėtų įgyvendinti vienareikšmišką savo teatro viziją, jam naudingiau, kai teatre dirba atskiri, jo pakviesti žmonės, o ne mūsų trupės teatro branduolys. Mes nebuvome jam visiškai pavaldūs – reikalavom dialogo, kompromiso, o į tai nebuvo einama. Mes tapom nereikalingi“, – sako aktorius Šarūnas Januškevičius, kartu su visais kurso draugais praėjusią savaitę atsisakęs darbo Panevėžio J. Miltinio dramos teatre. Teatro vadovas L. M. Zaikauskas situacijos nelaiko konfliktiška ir teigia, jog jauniesiems aktoriams darbas Panevėžio teatre nebuvo prioritetas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Palankiai atmosferai reikia laiko ir mokytojo sugebėjimo užmegzti individualų santykį su mokiniu, taip pat daug kalbėjimosi apie tai, kaip galima rašyti ir išreikšti save“, – sako poetas, eseistas ir kūrybinio rašymo dėstytojas Antanas Šimkus. Su rubrika „Kalbos rytas” – apie kūrybinį rašymą mokykloje.

„Teko kalbėti su kaimynu, kuris mokosi dvyliktoje klasėje. Jo logika paprasta – geriausiai besimokantys stos į teisę, mediciną arba informatiką. Vidutiniokai rinksis vadybą ir socialinius mokslus. O prastai besimokantys taps automechanikais ir šaltkalviais. Realiame gyvenime renkantis profesiją taikomos tokios siauros klišės“, – pastebi žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Kodėl per mažai kreipiama dėmesio į profesinį orientavimą? Kada jau pradėti mąstyti apie ateities profesiją? Kaip pasirinkti studijų programą? Artėjant abitūros egzaminams ir stojimams į aukštąsias mokyklas – pokalbis su žurnalo „Reitingai“ rengėjais G. Sarafinu ir Jone Kučinskaite.
 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 25 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...