captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – operos solistė Asmik Grigorian

„Man džiugu, kad jau atėjo tas laikas, kai nebesvarbu, ar turėsiu galimybių, ar ne. Tiesiog susidėlioju tam tikrus prioritetus ir renkuosi,  o iš tikrųjų mokausi sakyti „ne“, nes faktiškai tą turiu daryti kiekvieną dieną“, - sako tarptautinių operos Oskarų laureatė solistė Asmik Grigorian.
Operos solistė Asmik Grigorian. Roko Baltakio nuotr.
Operos solistė Asmik Grigorian. Roko Baltakio nuotr.

„Pasaka, lopšinė – šie žanrai – neturėtų išnykti, kaip ir žmogaus rašytas laiškas. Kada nors tai bus labai svarbu – tarp visų SMS žinučių, skaipų ir panašių dalykų turi likti ir ranka rašytas lapelis, nors vienas“,- sako šių metų festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatė Ramutė Skučaitė.

Užsienio kultūros apžvalgoje apie tai, kokie Kanų kino festivalio filmai nustebino, kurie nuvylė ir apie Suomijos sostinėje neseniai atidarytą muziejų, kuriame tarsi laiko mašina galima nusikelti į Helsinkio praeitį

„Perestrojkos“ laikotarpiu oficialioji valdžia jautė baimę - ar Vokietija nesiekia susigrąžinti buvusio Keningsbergo? Todėl nuo 1989 m. mieste atsiranda naujų ženklų:  stačiatikių cerkvė, paminklai karo didvyriams - tam tikri simboliai, vienijantys Kaliningradą su didžiąja Rusija“, - pasakoja hum.m.dr. Lina Motuzienė, septynerius metus tyrinėjusi atminimo kultūrų formavimo politiką Kaliningrado mieste.

„Jeigu reikėtų išleisti knygą „Architektūra žaliems“, vienas iš jos skyrių būtų apie investicijas. Ir jų grąžą, kuri nėra tokia jau savaime suprantama. Žvėrynas yra puiki iliustracija. Turtingieji pasirenka tykų ir jaukų rajoną, tada ten pasistato keliaaukščius namus ir sunaikina tai, dėl ko ir rinkosi šią vietą“,- meno kritiko Vaido Jauniškio kultūros komentaras.

"Akto žanras yra sudėtingesnis už kitus ir reikalauja didesnės atsakomybės suvokiant, ką nori tuo nuogu kūnu pasakyti, ir ar apskritai reikia tai daryti. Čia žaidžiama ir kito žmogaus gyvenimu", - sako Kauno fotografijos galerijoje atidarytos parodos "Nuogo kūno teorija" kuratorius, fotografas Donatas Stankevičius. 

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su  praėjusį sekmadienį Londone  tarptautiniu Operos apdovanojimu, dar vadinamu operos  Oskaru, įvertinta operos soliste Asmik Grigorian.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 21 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...