captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: prancūzų kino režisierė Marion Laine

Dažnai sakoma, kad nerūpestingumas – tai jaunystės bruožas. Suaugus jis tampa nebrandumo požymiu. Aš norėjau parodyti, jog mes galime išlaikyti tam tikrą laisvumą, kuris netgi gali tapti skydu nuo nelaimių“, – apie naujausią savo filmą „Atvira širdim“ sako prancūzų režisierė Marion Laine.
Prancūzų kino režisierė Marion Laine.
Prancūzų kino režisierė Marion Laine.

„Dažnai sakoma, kad nerūpestingumas – tai jaunystės bruožas. Suaugus jis tampa nebrandumo požymiu. Aš norėjau parodyti, jog mes galime išlaikyti tam tikrą laisvumą, kuris netgi gali tapti skydu nuo nelaimių“, – apie naujausią savo filmą „Atvira širdim“ sako prancūzų režisierė Marion Laine.  

„Dievo Motinos ikoną iš „Maskvos karų“ kaip karo grobį atsivežė LDK artilerijos generolas, Lazdijų seniūnas Motiejus Korvinas Gosievskis. Po Motiejaus mirties jo sūnus Vincentas Dumblių dvare buvusį atvaizdą atidavė Seinų dominikonams, kurie ją 1684 metais padovanojo Vilniaus Šv. Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolynui“, – restauruoto seniausio molbertinės tapybos paveikslo atsiradimo Lietuvoje istoriją pasakoja menotyros daktarė Tojana Račiūnaitė.  

Kultūros savaitraščių: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“ apžvalga. 

Valstybinis choras „Vilnius“ klausytojams parengė naują programą „Žvaigždžių šviesa“, kurioje garsių Lietuvos ir pasaulio muzikų kūriniai. Pokalbis apie koncertų ciklą su choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu profesoriumi Povilu Gyliu.  

„Dažnai sakoma, kad nerūpestingumas – tai jaunystės bruožas. Suaugus jis tampa nebrandumo požymiu. Aš norėjau parodyti, jog mes galime išlaikyti tam tikrą laisvumą, kuris netgi gali tapti skydu nuo nelaimių“, – apie naujausią savo filmą „Atvira širdim“ sako režisierė Marion Laine. Kodėl karjerą pradėjusi kaip kino aktorė šiandien režisierė filmus kuria pati? Kas prancūzų menininkei kine įdomu, svarbu šiandien? Pokalbis su Europos šalių kino festivalyje „Scanorama“ viešinčia menininke apie kūrybinius ieškojimus ir kiną šiandien.  

Ved. Raminta Jonykaitė.  

„Ryto allegro“ lapkričio 16 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...