captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: artėja Muziejų naktis

„Nuo 2005 metų tarptautinės muziejų tarybos inicijuota akcija „Europos muziejų naktis“ prigijo ir Lietuvoje. Dabar į ją jau įsitraukia visi mūsų muziejai, taip pat ir meno centrai, galerijos. Akcijos tikslas – įvairius bendruomenės narius supažindinti su muziejais naktį – metu, kuomet jie paprastai nedirba. Be to, lankytojus vilioja į renginius iš anksto registruotis ir tai, kad muziejų lankymas akcijos metu yra nemokamas“, – sako Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimondas Balza.

„Dažnas mūsų klausia, kodėl vadinamės Mokytojų namais. Vadovaujamės tokia sena išmintimi, kuri byloja, kad mes nesame nei priešai, nei draugai, mes esame vienas kito mokytojai, o žmogus, kuris turi kokią nors patirtį ir perduoda ją kitam, turi teisę vadintis mokytoju”, – aiškina 70 - metį mininčių Vilniaus Mokytojų namų direktorė Zenobija Zita Žepnickienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: “Šiaurės Atėnai”, “Literatūra ir menas”, “7 meno dienos”.

„Erdvė yra tarsi trečiasis pedagogas vaikams po tėvų bei mokytojų ir ji privalo būti edukuojanti. Suprantame, kad sovietmiečiu ji edukavo vienaip - buvo orientuota į vienodai mąstantį individą. Mes šiandien norime auginti kūrybingas asmenybes, dėl to didelė problema sovietmečio statybos darželiuose yra uždaro ciklo erdvių buvimas ir neišvystytas ryšys tarp vidaus ir lauko“, – pastebi sovietmečio statybos darželius modernizuoti siūlančio projekto „Aikštelė“ vadovas Rokas Kilčiauskas. 

„Nuo 2005 metų tarptautinės muziejų tarybos inicijuota akcija „Europos muziejų naktis“ prigijo ir Lietuvoje. Dabar į ją jau įsitraukia visi mūsų muziejai, taip pat ir meno centrai, galerijos. Akcijos tikslas – įvairius bendruomenės narius supažindinti su muziejais naktį – metu, kuomet jie paprastai nedirba. Be to, lankytojus vilioja į renginius iš anksto registruotis ir tai, kad muziejų lankymas akcijos metu yra nemokamas“, – sako Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimondas Balza. Kodėl Lietuvoje muziejų kultūra nėra labai populiari ištisus metus? Nuo ko tai priklauso? Pokalbis studijoje su Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriumi Raimondu Balza, Rokiškio krašto muziejaus direktorės pavaduotoja Marijona Mieliauskiene, Kretingos krašto muziejaus vadove Vida Kanapkiene, Žemaičių dailės muziejaus Plungėje vadovu Alvidu Bakanausku, Lazdijų krašto muziejaus vedėja Daina Pliadiene ir Kėdainių krašto muziejaus vadovu Rimantu Žirguliu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 20 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...