captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: greitasis sveikatos testas – galimybė namuose patikslinti negalavimų priežastis

Keletą greitųjų testų žinome daugelis – tai yra nėštumo testas, kai naudojamas šlapimas, ir cukraus kiekio nustatymas kraujyje – kai naudojamas kraujo lašas. Tokiu pačiu principu namuose galima atlikti ir daugiau testų. Svarbu žinoti, kad tokie testai būtų teisingai atlikti ir teisingai interpretuoti.

Savityros testų naudojimo principas – užlašinti tiriamos medžiagos ant testo juostelės, sugraduotos spalvomis. Jeigu šlapime ar kraujyje yra negalavimus sukeliančių medžiagų, pasikeičia ant testo juostelės esanti atitinkama spalva ir pagal spalvų paletės paaiškinimus galima įtarti sutrikimų priežastį. Interpretuoti tokių tyrimų rezultatus geriausiai galėtų šeimos gydytojas. Apie galimybę atlikti testus mums paaiškins Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Evelina Maziliauskaitė.

„Blogieji“ priedai kosmetikos gaminiuose yra galimi, tačiau būtina laikytis griežtų reikalavimų dėl naudojamo šių medžiagų kiekio. Galimybę tokias medžiagas naudoti kosmetikoje ar kituose gaminiuose svarsto ir tiria institucijos, atsakingos už šių medžiagų tyrimus, jų galimybę kenkti, dozes ir panašiai. Periodiškai tiriant jų poveikį žmogui, tiksliai dozuojant ir atliekant ilgalaikius tyrimus – pavojų sveikatai galima išvengti. Apie tai pokalbis laidoje su Vilniaus visuomenės sveikatos centro Produktų vertinimo skyriaus vyr. specialistu Ričardu Norkumi.


Ved. Rasa Pekarskienė

„Sveikata“ – gegužės 21 d., šeštadienį, 11.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Laida kartojama gegužės 26 d. 15.05 val. ir gegužės 20 d. 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...