captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – skulptorius Alius Berdenkovas

„Pirmiausia reikia išmokti pastatyti, o po to jau gali ir griauti. Kitaip tariant, būtina įvaldyti tam tikras technikas, amatą, kad po to argumentuotai galėtum kurti, t.y. jau sąmoningai žinodamas, ką nori tuo kūriniu pasakyti. Tai tas pat kaip išmokyti žmogų kalbėti – norėdamas reikšti mintis, turi mokėti kalbą“, – sako skulptorius Alius Berdenkovas, kviečiantis į parodą sostinės Akademijos galerijoje.
Skulptorius Alius Berdenkovas. Asmeninio archyvo nuotr.
Skulptorius Alius Berdenkovas. Asmeninio archyvo nuotr.

„Suprantu, kad yra baisu, bet dažnai taip jautiesi, kai nežinai, susidarai nuomonę tik iš žiniasklaidos, nesi sutikęs musulmono. Nesakau, kad turėtume atsisakyti kontrolės, bet aklinai užsitvėrę sienas irgi nieko nelaimėsime, nes akivaizdu, kad blogis kyla ir pačioje Europoje“, – sako parodą „Islamas Lietuvoje“ surengusi fotografė Neringa Rekašiūtė.    

Kodėl Lenkijoje kilo aršių diskusijų dėl Antrojo pasaulinio karo muziejų Gdanske ir Kanų kino festivalio staigmenos užsienio kultūros apžvalgoje.

„Mus domina psichologinė geografija, kaip žmonės susiję su vieta. Keliaujame ir įvairiose vietose rengiame parodas su žmonėmis apie tai, kas kuria vietos jausmą“, –  sako Kaune Savanorių prospekte neformalų muziejų kuriantys grupės „The Caravan Gallery“ fotomenininkai Jan Williams ir Chris Teasdale, kviečiantys prie muziejaus kūrimo prisidėti visus.

„Literatūrinis vertimas šiandien yra vienas iš galingiausių veiksnių, kuriančių Europą. Jis palieka vilčių susikalbėjimui. Ne tik tarp tautų ir kultūrų, bet ir tarp kartų, skirtingų istorijos epochų“, – filosofas Leonidas Donskis šį kartą savo komentare aptaria literatūrinio vertimo problemą.

Šiuos metus Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga paskelbė Azijos šalių literatūros metais. Ar Azijos tautų literatūra padeda pažinti įvairias kultūras? Su kokiais kultūriniais skirtumais susiduria vertėjai ir kaip juos įveikia?

„Manyčiau, kad rėmimo sistema yra ydinga. Man nepatinka projektinis meno darymas, kai kūrėjui iš anksto duodami pinigai neaišku kam ir nieko nedomina rezultatas. Tokios keistos situacijos aš nesuprantu, todėl šiuo požiūriu esu visiškai nešiuolaikiškas“, – sako mažosios plastikos meistras, skulptorius Alius Berdenkovas, su kuriuo susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...