captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pienininkystė bando jaunųjų ūkininkų kantrybę

Politikams ir perdirbėjams nepavykus susitarti nemažinti pieno supirkimo kainų, paprastų ūkininkų nuotaikos prastėja. Kauno rajono Krūvandų kaime su šeima įsikūręs Artūras Dovydaitis senelių žemėje ūkininkauja jau 15 metų. Dabar turi 70 ha žemės ir 26 melžiamas karves. Abu su žmona dirbę Kaune, turėję miestietiškas profesijas grįžo į gimtas vietas ir ėmėsi veiklos, kuri jau porą metų leidžia vos pragyventi.
Ūkininkas Artūras Dovydaitis.
Ūkininkas Artūras Dovydaitis.

Pieno nuostoliai kompensuojami iš augalininkystės, dar padeda valstybės išmokos, tačiau investicijoms į bandą, gamybos techniką lėšų nelieka. Kol kas ūkininkas pasiryžęs dar kentėti, nors jau ne vienas kaimynas karves pardavė.

Alternatyvi veikla tradiciniam žemės ūkiui nėra populiari kaime. Dažniausiai tokia veikla užsiima ne žemės ūkio mokslus baigę ir į gimtinę sugrįžę ar iš miesto atsikraustę žmonės. Dar gali ja susidomėti tautodailininkai,  jaunimas ar susiklosčius tam tikroms aplinkybėms. Taip nutiko Viktorui Momkui iš Plungės rajono Šateikių miestelio. Žemės ūkio inžinierius mechanikas dirbo dar tarybiniame ūkyje, kuriame jau Atgimimo laikais kūrė ir pagalbinius verslus. Griūvant kolūkinei sistemai, vėliau iširus ir žemės ūkio bendrovei, teko pačiam ūkininkauti bemaž 20 metų, tačiau jis nepamiršo ir pagalbinio medienos apdirbimo verslo. Sūnui, baigusiam ASU, prieš porą metų perleido augalininkystės ūkį ir dabar rūpinasi tik medienos apdirbimo įmone. Joje dirba 24 apylinkių gyventojai, moderni įranga ir technologijos leidžia įvairią produkciją tiekti į Daniją, Vokietiją ir Izraelį.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 16 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...