captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: kas nulemia patyčias mokyklose?

Net 46,1 proc. Lietuvos moksleivių teigia, jog klasėje pamokų metu dažnai būna taip triukšminga, kad sunku susikaupti ir mokytis. 57,2 proc. pastebi, jog kai kurie jų bendraklasiai su mokytojais elgiasi nepagarbiai, įžūliai. 25,2 proc. moksleivių sako, kad bendraklasiai dažniausiai šaiposi iš tų, kurie stengiasi gerai mokytis. Ir net 61,7 proc. moksleivių teigia, jog jei jie vadovautų mokyklai, būtinai siektų, kad mokykloje būtų daugiau tvarkos. Tai rodo Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu vykdytos moksleivių sociologinės apklausos duomenys.

Kodėl daugėja įžūlių, tiek iš bendramokslių, tiek iš mokytojų besityčiojančių, nevaldomų net ir pamokų metu vaikų ir paauglių?

Ne tik kelsime šiuos klausimus, bet ir ieškosime atsakymų, remdamiesi naujausiais amerikiečių bei kanadiečių mokslininkų tyrimais, atskleidžiančiais tiesioginę mamos pirmosiomis nėštumo dienomis vartoto alkoholio įtaką būsimo vaiko ateičiai ir jo agresijai. 

Laidoje dalyvaus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, Nacionalinės alkoholio ir tabako kontrolės koalicijos prezidentas dr. Aurelijus Veryga ir vaikų gerovės centro „Pastogė“ psichologė Eglė Baužytė-Draksler.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" gegužės 12 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...