captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierius Gytis Lukšas

„Kai dabar galvoju apie visus savo filmus, galiu pasakyti visai sąžiningai: galbūt nepastačiau kelių filmų, kuriuos labai norėjau pastatyti, bet nesukūriau nė vieno, kurio nenorėjau“, – sako 70-ąjį gimtadienį pasitinkantis kino režisierius Gytis Lukšas.
Kino režisierius Gytis Lukšas.
Kino režisierius Gytis Lukšas.

„Pjesės tema aktuali ir Lietuvoje – jauna mergina, vaikų namų auklėtinė, bando išgyventi, nori mylėti, nori kažkuo tapti, tačiau to nemoka“, – kuo patraukė rusų dramaturgės Jaroslavos Pulinovič pjesė „Natašos svajonė“, aiškina debiutuojantis režisierius Ainis Storpirštis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos – lenkų kino festivalis Berlyne ir naujas Claude'o Debussy operos „Pelėjas ir Melisanda" pastatymas Ciuriche.

„Kai dabar galvoju apie visus savo filmus, galiu pasakyti visai sąžiningai: galbūt nepastačiau kelių filmų, kuriuos labai norėjau pastatyti, bet nesukūriau nė vieno, kurio nenorėjau“, – sako 70-ąjį gimtadienį pasitinkantis kino režisierius Gytis Lukšas. Apie menininko kūrybos atramas ir santykį su literatūra, sovietinėje ir laisvoje Lietuvoje sukurtų filmų temas, stilistiką bei aktualumą, šiuolaikinio autorinio kino krizę su 70-metį pasitinkančiu kino kūrėju G. Lukšu pokalbis studijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 12 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...