captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: šiuolaikinio šokio teoretikė Jurgita Imbrasaitė

„Šiuolaikinis šokis yra mažiau revoliucinis, negu mes galvojame, ir baletas yra šiuolaikiškesnis, negu norėtume. Tai yra dvi kertinės tezės, kuriomis paremtas ir mano pranešimas, ir disertacija“, – sako Rūro universiteto Teatro katedros mokslinių tyrimų asistentė dr. Jurgita Imbrasaitė, Tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ skaičiusi paskaitą „Nesusipratimai apie baletą, arba Šiuolaikinio šokio ištakos“.
Rūro universiteto Teatro katedros mokslinių tyrimų asistentė dr. Jurgita Imbrasaitė.
Rūro universiteto Teatro katedros mokslinių tyrimų asistentė dr. Jurgita Imbrasaitė.

Turbūt prisimenate daugelyje vadovėlių esantį logotipą – mokyklinuką. O ar žinote, kad šio logotipo autorius ir vadovėlių apipavidalintojas Gediminas Pempė dėl to, kad vadovėliai laiku pasiektų moksleivius, „parduodavo“ tam ištisas vasaras? Pasakojimas apie daugybę knygų apipavidalinusį, logotipų sukūrusį G. Pempę.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Nuo pat vaikystės man aplinka kėlė aukštus reikalavimus kalbėti gražiai ir taisyklingai. Močiutė mane taip bardavo, jei, pavyzdžiui, išgirsdavo, kad aš netaisyklingai sakydavau žodį Raseiniai“, – prisimena LRT radijo „Kalbos grynuole“  išrinkta žurnalistė Aistė Plaipaitė. „Turbūt dviejų lituanistų vaikas visiškai nemokėti lietuvių kalbos negalėtų“, – juokauja LRT televizijos „Kalbos grynuolė“ Justė Navickaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie LRT „Kalbos grynuolio“ konkursą.

„Šiuolaikinis šokis yra mažiau revoliucinis, negu mes galvojame ir baletas yra šiuolaikiškesnis, negu norėtume. Tai yra dvi kertinės tezės, kuriomis paremtas ir mano pranešimas, ir disertacija“, – sako Rūro universiteto Teatro katedros mokslinių tyrimų asistentė dr. Jurgita Imbrasaitė, Tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ skaičiusi paskaitą „Nesusipratimai apie baletą, arba Šiuolaikinio šokio ištakos“. Pokalbis su Vokietijoje gyvenančia šiuolaikinio šokio teoretike apie kūrybą užsienyje ir kodėl šiuolaikinis šokis vis nepabėga nuo baleto tradicijų.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 11 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...