captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič

„Man svarbu, kad istoriją pasakotų mažas žmogus, kurį priversdavo mirti dėl idėjų, o neklausė, ką tas istorijos kompostas mano apie didžiąsias istorijos idėjas“, – apie pasirinkimą fiksuoti žmonių patirtis sako Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič. 
Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič.
Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič.

Po vėlavimų paskelbus Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo finansavimo rezultatus, dalies kultūros leidinių redaktoriai išplatino kreipimąsi, kuriame teigia, kad finansavimo rezultatai „verčia bloginti leidinių kokybę, atvirai juos žlugdo“. Netyla diskusijos dėl kultūrinės žiniasklaidos finansavimo ir kokybės, tad kokios gali būti išeitys iš susidariusios situacijos?

„Šiuolaikinis šokis – laisvas, plačiai interpretuojamas menas, todėl man jis – lakmuso popierėlis pasižiūrėti, kaip žmonės mąsto įvairiose šalyse, laisvai ar ne“, – pastebi šokėjas, aktorius Paulius Tamolė. Vyksta 20-asis festivalis „Naujasis Baltijos šokis“, tad apie šiuolaikinį šokį kalbėsimės su daug dėmesio sulaukusio spektaklio „Contemporary“ kūrėjais. 

Kaip sumaniai lietuvių architektai rekonstravo Latvijos meno muziejaus pastatą? Kaip Charleso Dickenso muziejus ketina pakeisti ilgai egzistavusį neigiamą rašytojo žmonos Catherine Dickens įvaizdį? Apie tai – užsienio kultūros apžvalgoje.   

„Dažnai matome menininkų stovyklų priešpriešas, siekį užsitverti aklinose draugystės ar profesinių ryšių grupėse. Tuo tarpu Algis Griškevičius retas atvejis mūsų kultūros pasaulyje: jis meno diplomatas“, – po dailininko A. Griškevičiaus parodą „Susiliečiančios trajektorijos“ Šiauliuose dairosi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Turbūt prisimenate daugelyje vadovėlių esantį logotipą – mokyklinuką. O ar žinote, kad šio logotipo autorius ir vadovėlių apipavidalintojas Gediminas Pempė dėl to, kad vadovėliai laiku pasiektų moksleivius, „parduodavo“ tam ištisas vasaras? Pasakojimas apie daugybę knygų apipavidalinusį, logotipų sukūrusį G. Pempę.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ skambės fragmentai iš susitikimo su neeiline viešnia – Nobelio literatūros premijos laureate S. Aleksijevič. Klausysimės rašytojos minčių apie kūrybą, sudėtingą Sovietų Sąjungos istoriją, traumas ir su kokiais iššūkiais postsovietinė erdvė susiduria šiandien.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 7 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...