captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro: kultūros leidinių likimas: klestėti, vegetuoti ar žlugti?

„Nepriklausomybės metais įkurti kultūros leidiniai dėl neaiškių priežasčių yra pasmerkti jau ne bado dietai, bet išnykimui. <...> Tenka konstatuoti, jog Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas savo sprendimais ne tik nepadeda gerinti kultūros leidinių, bet ir verčia bloginti jų kokybę, atvirai juos žlugdo nuolat mažindamas finansavimą ir kaitaliodamas politiką“, – kreipimesi į aukščiausius valstybės pareigūnus teigia kultūros savaitraščių, žurnalų atstovai.

„Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras drauge su Europos ir kitų pasaulio šalių teatrais šį savaitgalį pakvies švęsti Europos operos dienas. Šių metų šventės tema „Pasaulio teatras“. Ji itin simboliška, nes pasaulio operos bendruomenę vienijanti ir operos gerbėjų gretas gausinanti šventė rengiama jau 10-ąjį kartą“, – sako muzikologė Beata Baublinskienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras atsisveikina su senuoju Georgeso Bizet operos „Karmen“ pastatymu. 1998 metais pastatytas veikalas teatro repertuare gyvavo du dešimtmečius. Šioje operoje dainavo trys kartos solistų, dirigavo visas būrys garsių dirigentų. Spektaklis pritraukdavo pilną salę žiūrovų, tačiau dabar manoma, kad šiai operai reikia leisti pailsėti, kad ji po kelerių metų atgimtų su nauja estetika“, – svarsto dirigentas Martynas Staškus.

„Nepriklausomybės metais įkurti kultūros leidiniai dėl neaiškių priežasčių yra pasmerkti jau ne bado dietai, bet išnykimui. <...> Tenka konstatuoti, jog Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas savo sprendimais ne tik nepadeda gerinti kultūros leidinių, bet ir verčia bloginti jų kokybę, atvirai juos žlugdo nuolat mažindamas finansavimą ir kaitaliodamas politiką“, – kreipimesi į aukščiausius valstybės  pareigūnus teigia kultūros savaitraščių, žurnalų, atstovai. Kokios šios situacijos priežastys ir sprendimo būdai – diskusija studijoje su Gyčiu Norvilu, „Literatūros ir meno“ redaktoriumi, Agne Narušyte, „7 meno dienų“ redaktore, Gabriele Gailiūte-Bernotiene, „Naujojo Židinio-Aidų“ direktore, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktoriumi Gintaru Songaila, fondo tarybos pirmininke Danguole Skarbaliene ir kultūros viceministru Arnu Neverausku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 6 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...