captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl nebeskamba pianolos?

„Pianola sukurdavo iliuziją, kad tu gali pagroti virtuoziškai kaip Ferencas Lisztas ar kitas pasaulinio garso pianistas“, – sako prof. dr. Darius Kučinskas.
Pianola.
Pianola.

Prasideda keturioliktas medijų meno festivalis „ENTER‘14“ Šiauliuose. „Šiauliečiai turi kuo pasipuikuoti prieš miesto svečius, mat festivalis turi tradicijas, tęstinumą – pirmajame festivalyje savo darbus pristatę menininkai šiandien dirba dėstytojais. Darbus festivaliui pristato jau jų mokiniai“, – sako menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – madų žurnalo „Vogue“ britiškosios versijos šimtmetis. Jis švenčiamas ir paroda Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, ir ištaigingu bei informatyviu katalogu. 

„Komerciškai tai buvo tarsi apgaulė. Patys žmonės norėjo gražiai muzikuoti, bet negalėjo – neturėjo išsilavinimo arba technikos. Pianola sukurdavo iliuziją, kad tu gali pagroti virtuoziškai kaip Ferencas Lisztas ar kitas pasaulinio garso pianistas“, – sako prof. dr. Darius Kučinskas, tyrinėjantis lietuvišką muziką pianolai. Pokalbyje – apie tai, kodėl pianolos buvo tokios populiarios, kodėl praktiškai išnyko ir kodėl lietuviška muzika pianolai paplito po JAV.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gegužės 5 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close