captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: maestro Vytautas Skripkauskas

„Yra daug kelių į mokinių širdį, tačiau mes viską turime kopijuoti iš tų, kurie yra daug pasiekę. Prisiminkime dailininkus: jie sėdi muziejuose ir nuo ryto iki vakaro stebi paveikslus tų didžiųjų menininkų, įgyja techniką ir tik tuomet savo kelią atranda. Taip ir su pedagogais“, – muzikas Vytautas Skripkauskas prisipažįsta kopijuojantis jam įtaką padariusių pedagogų elgesį.  
Maestro Vytautas Skripkauskas.
Maestro Vytautas Skripkauskas.

„Industrinė revoliucija, XIX a. apėmusi visą Europą, pakoregavo kiekvieną visuomenės gyvenimo sritį. Rusijoje susiformavo nauja meno kryptis, įgavusi moderno pavadinimą. Paskutiniai XIX a. dešimtmečiai ir laikotarpis iki Pirmojo pasaulinio karo Europoje vadinamas „gražiąja epocha“. Vienu iš šios epochos simbolių tapo dailininkas, scenografas, dekoratorius Levas Bakstas. Jis buvo jos užgimimo ir gesimo liudininkas“, – pasakoja menotyrininkas iš Baltarusijos Uladimir Ščiasny, vienas tarptautinės parodos „Levas Bakstas. Epocha ir kūryba“ kuratorių.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Neteisinga sakyti, kad jeigu nebūtų kokio nors sąrašo, tai imtume viešai keiktis ir vartoti kalbą, kuri nebūtų suprantama. Juk žurnalisto pagrindinis tikslas yra kalbėti taip, kad jį suprastų“, – sako sociolingvistė Loreta Vaicekauskienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie prasižengimus lietuvių kalbai.

„Yra daug kelių į mokinių širdį, tačiau mes viską turime kopijuoti iš tų, kurie yra daug pasiekę. Prisiminkime dailininkus: jie sėdi muziejuose ir nuo ryto iki vakaro stebi paveikslus tų didžiųjų menininkų, įgyja techniką ir tik tuomet savo kelią atranda. Taip ir su pedagogais“, – muzikas Vytautas Skripkauskas prisipažįsta kopijuojantis jam įtaką padariusių pedagogų elgesį. Dainų švenčių pučiamųjų instrumentų orkestrų vyriausiasis dirigentas, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestro „Septima“ vadovas, klarnetistas, įvertintas garbingiausiu mėgėjų meno apdovanojimu „Aukso paukštė“ už nuopelnus tautinei kultūrai, didžiausiu savo pasiekimu įvardija pedagogo kelią ir nesikuklindamas  save vadina Tikru mokytoju. Pokalbis su maestro – apie muziką gyvenime ir paslaptis, kaip vaikams atskleisti meilę muzikai.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 4 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...