captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Metų knygos“ rinkimuose – Antano A. Jonyno „Kambarys“

„ Nežinau, ar eilėraščių rašymas gali būti nuoseklus darbas, iš fragmentų kartais pavyksta sudėlioti, o visą sudėstymą reikia kažkaip pavadinti. Gal atsitiktinai, o gal ir ne visai. Eilėraštis „Kambarys“ buvo raktinis, prie kurio klijavosi visa kita“.
Poetas Antanas A. Jonynas.
Poetas Antanas A. Jonynas.

Visi eilėraščiai parašyti, kai buvau laisvas paukštis. Nežinau, ar eilėraščių rašymas gali būti nuoseklus darbas, iš fragmentų kartais pavyksta sudėlioti, o visą sudėstymą reikia kažkaip pavadinti. Gal atsitiktinai, o gal ir ne visai. Eilėraštis „Kambarys“ buvo raktinis, prie kurio klijavosi visa kita“, – sako eilėraščių rinkinio „Kambarys“ („Tyto alba“) autorius A. A. Jonynas.  

„Labai norėjau atšviežinti literatūrinį palikimą, lyg nupūsti dulkes, įnešti į mūsų vartoseną, nes daugeliui Donelaitis likęs tik kaip chrestomatinis paauglystės baubas“, – sako tarptautinio ekslibriso konkurso „Kristijonui Donelaičiui – 300“ organizatorė grafikė Nijolė Šaltenytė.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Šių metų festivalio šūkis – „4 dienos neprognozuojamos muzikos“, –  teigia XI tarptautinio džiazo muzikos festivalio „Vilnius Mama Jazz“ vadovė Judita Bartoševičienė.

„Visi eilėraščiai parašyti, kai buvau laisvas paukštis. Nežinau, ar eilėraščių rašymas gali būti nuoseklus darbas, iš fragmentų kartais pavyksta sudėlioti, o visą sudėstymą reikia kažkaip pavadinti. Gal atsitiktinai, o gal ir ne visai. Eilėraštis „Kambarys“ buvo raktinis, prie kurio klijavosi visa kita“, Poezija yra eilėraščio kambario viešnia, tačiau eilėraštis nebūtinai turi kažką bendro su poezija“, – sako eilėraščių rinkinio „Kambarys“ („Tyto alba“) autorius A. A.Jonynas.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ trečiadienį, lapkričio 14 d., nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...