captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dailininkas Valentinas Antanavičius

„Dabar vyrauja konceptualizmas, minimalizmas, o aš senoviškai vystau tą savo literatūrinį, teatrališką meną. O vaikytis madų? Gal ir aš kažkada buvau madingas, o dabar, kaip juokauju, esu senas žmogus, senas vynas, senas paveikslas“, – sako 80-metį pasitinkantis vienas įdomiausių mūsų dailininkų Valentinas Antanavičius.
Dailininkas Valentinas Antanavičius.
Dailininkas Valentinas Antanavičius.

„Jėga, kuri pateisina bet kokias priemones, iškildavo per visą praėjusį amžių. Noriu, kad tai nepasikartotų, tad svarbu provokuoti diskusiją, kokioje valstybėje gyvename ar esame laisvi“, – apie svarbias temas operoje „Toska“ pasakoja režisierė Dalia Ibelhauptaitė.  

„Visas europietiškas kinas pirmiausia remiasi valstybės pinigais. Džiaugiuosi, kad turime Lenkų kino institutą, be jo lenkų kino išvis nebūtų. Ir apskritai tikras stebuklas, kad mus palaiko įvairios institucijos, kad ir jauni kūrėjai turi sąlygas“, – sako šių metų Berlyno kino festivalyje „Sidabrinį lokį“ pelnęs Tomaszas Wasilewskis.  Su lenkų režisieriais kalbėsime, ar tikrai lenkų kinas išgyvena renesansą?   

Užsienio kultūros apžvalgoje pasakosime, kaip meno pasaulis prisimena Černobylio katastrofą. Taip pat kalbėsime apie 25-metį švenčiančios Seinuose veikiančios organizacijos „Pogranicze“ indėlį Lenkijos kultūriniame gyvenime.

Rašytojas Andrius Jakučiūnas pristatys naują Lietuvos ateities viziją – „Ekspertų Lietuva“.

„Man sako, kad šiandien niekas nesupras to Antikos personažų pasiaukojimo, herojiškumo, kad šiandien to nebereikia. Bet palaukit,  kodėl milijonai žiūri Harį Poterį, tiki juo. Ar jis ne mūsų laikų herojus?“ – sako režisierius Gintaras Varnas, pristatantis premjerą „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie aštrų ir kritišką žvilgsnį, kūrybą sovietmečiu, darbų istorijas, pedagoginį darbą ir kolegas kalbėsime su jubiliejų pasitinkančiu dailininku V. Antanavičiumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 30 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 1 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...