captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: X tarptautinis Balio Dvariono konkursas artėja prie finalo

„Per dešimtmečius skaičiuojančią istoriją Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas tapo neatsiejama šalies meninio ugdymo mokyklų mokomojo proceso dalimi, laipteliu, galinčiu pakylėti į kitą profesinio meistriškumo lygį“, – pastebi B. Dvariono sūnus smuikininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Jurgis Dvarionas.  
Smuikininkas<br> Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Jurgis Dvarionas. Rolando Karaliaus nuotr.
Smuikininkas
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Jurgis Dvarionas. Rolando Karaliaus nuotr.

„Įprastai scenaristus, režisierius ar kitus filmo kūrėjus skatiname kurti, rašyti, nekreipti dėmesio į jokias kitas aplinkybes – „kas tik šaus į galvą“. O kuriant mažo biudžeto filmus, juos turime nukreipti: „Kurk, rašyk, įgyvendink, tačiau visuomet prisimink, kad tavo finansiniai resursai riboti, visuomet mąstyk, kaip sutaupyti“, – patarimais, kaip sėkmingai kurti mažo biudžeto filmus, dalijasi „Kino pavasaryje“ viešėjęs Izraelio kino fondo direktorius Katrielis Schory.

Kultūros savaitraščių apžvalga su „Kultūros ir meno“ žurnalo vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Imanuelio Kanto šaknys iš tiesų yra Klaipėdos rajone. Bet Kantas ir Lietuva yra gilesnio tyrimo dalykas. Jis yra minėjęs lietuvių kalbą kaip unikalią kalbą. Tačiau iš Karaliaučiaus, kur gyveno, beveik niekur nekeliavo. Šiandien jis yra labiau Kaliningrado simbolis“, – teigia klaipėdietis istorikas Vygantas Vareikis.

„Per dešimtmečius skaičiuojančią istoriją Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas tapo neatsiejama šalies meninio ugdymo mokyklų mokomojo proceso dalimi, laipteliu, galinčiu pakylėti į kitą profesinio meistriškumo lygį“, – pastebi B. Dvariono sūnus smuikininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Jurgis Dvarionas. Apie konkurso reikšmę ir misiją, apie tai, kuo X tarptautiniame B. Dvariono konkurse nustebino jaunieji talentai pokalbis studijoje su vienu iš konkurso pradininkų profesoriumi Jurgiu Rimu Dvarionu, Smuikininkų konkurso vertinimo komisijos pirmininku, ir Aleksandru Jurgelioniu, Pianistų konkurso vertinimo komisijos nariu ir organizacinio komiteto pirmininku. Studijoje viešės ir šių metų konkurso dalyviai laureatai.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 29 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...