captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavojingą kiaulių ligą pavyksta pristabdyti

Šalyje toliau plintant afrikiniam kiaulių marui, tenka pasitelkti įvairesnes priemones ligos užkratui sumažinti. Už sumedžiotas šernų pateles mokamos kompensacijos po 50 ar 100 eurų priklausomai nuo amžiaus. Ar pasiteisino ši bei kitos priemonės? Aptaria Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Dabar dažniau išgirsi, kad jauni žmonės nelinkę pasilikti kaime ir dirbti žemę ar juo labiau auginti gyvulius. Kartais taip elgtis juos skatina ir tėvai, patys pavargę nuo nelengvo, nepelningo darbo ypač gyvulininkyste besiverčiančiuose ūkiuose. Tačiau Tauragės rajono Barsukynės kaime prieš penkerius metus jaunasis ūkininkas Raimondas Stankus su šeima kūrė ūkį ir šiandien to nesigaili. Tuo džiaugiasi ir šalia ūkininkaujantys tėvai.

Nuo seno įprasta, kad kaime gyvenantis žmogus, jei ir nelaiko gyvulių, tai augina javus, įvairias daržoves, bulves. Tad pavasarį, ypač tokį kaip šis, giedresnę dieną darbas darbą veja, kaimo žmonės sėti skuba. Tačiau mažuloniškis Arminas Norkus pastebi, kad pastaraisiais metais kaime daugėja apskritai nieko neauginančių.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, balandžio 29 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...