captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tęsiasi Baltijos šalių žemdirbių protesto akcija

Pirmadienį iš Talino į Briuselį per Baltijos valstybes pajudėjo senas sovietinės gamybos traktorius, simbolizuojantis trijų Baltijos valstybių žemdirbių protestą prieš Briuselio siūlomas diskriminacines išmokas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pirmadienį iš Talino į Briuselį per Baltijos valstybes pajudėjo senas sovietinės gamybos traktorius, simbolizuojantis trijų Baltijos valstybių žemdirbių protestą prieš Briuselio siūlomas diskriminacines išmokas. Trečiadienį minėtas traktorius atvyks į Latviją. Kaip jį pasitiks, savo protestą išreikš Latvijos žemdirbiai?  

Iki lapkričio 15 dienos, neįšalus žemei, dar galima skleisti laukuose mėšlą bei srutas ir per parą jas įterpti, aparti. Tačiau šį rudenį dėl lietaus permerktų, neįvažiuojamų dirvų daugelis fermų šeimininkų to padaryti iki šiol negalėjo. Ypač tai aktualu daug gyvulių laikančioms žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams, kurių rezervuaruose susikaupę dideli mėšlo kiekiai ir iki balandžio 1 dienos, kada vėl bus galima vežti į laukus, jie bus perpildyti. Tai jau gresia ekologinėmis bėdomis ir nemažomis baudomis. Ar mėginama kaip nors šią problemą spręsti?  

Ukmergės rajono Pagojės kaimo ūkininkė Marija Butkuvienė save vadina vidutinio ūkio šeimininke. Pasak jos, dabar augalininkystės ūkyje toks metas, kai, žvelgdama į ištuštėjusius, suartus ar žiemkenčiais žaliuojančius laukus, gali suskaičiuoti ir pasidžiaugti tuo, kas padaryta per metus, apgalvoti planus kitiems metams.  

Kokie pokyčiai įvyko mažuose muziejuose 2012-aisiais – Muziejų metais? Biržų rajono Vabalninko miestelio muziejus kraštiečius traukia renginiais ir gausia medžiaga apie įžymius vabalninkiečius, tačiau kenčia nuo kaimynų – viršutiniuose aukštuose įkurtų socialinių būstų gyventojų.  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 14 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...