captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Tarptautinei šokio dienai artėjant – apie šiuolaikinį šokį Lietuvoje

„Kaip ne kartą esu sakęs, mūsų visuomenė tebegyvena gana uždaroje posovietinės kultūros erdvėje. Todėl mūsų taikiklyje atsirado Kanada – kaip tolima, bet labai įdomi šokio šalis ir gerokai liberalesnė, atviresnė bei technologiškai, politiškai, kultūriškai pažangesnė visuomenė. Atvežame tai, ką Vakarų pasaulis seniai pažįsta, bet menkai žino Vidurio Europa ir beveik nežino mūsų geopolitinis regionas ir jame besisukanti Lietuva“, – 20-ąjį tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį „Naujasis Baltijos šokis‘16“ pristato festivalio vadovas Audronis Imbrasas.
Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘16“ vadovas Audronis Imbrasas. D. Matvejevo nuotr.
Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘16“ vadovas Audronis Imbrasas. D. Matvejevo nuotr.

„Vakaruose sėkmės istoriją menininkas pradeda nuo pardavimų, tuo tarpu Lietuvoje apie pinigus beveik nekalbama, ir tas mūsų drovumas autoriams dažnai pakiša koją“, – sako tapytojas Vilmantas Marcinkevičius, kurio paroda veikia neseniai Vilniuje atsidariusioje GRAFO galerijoje. Reportažas iš naujos meno erdvės.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – kaip medicinos pažanga atsispindi dailės grožybėje Masačusetso Kembridžo universitetiniame miestelyje ir žvilgsnis į šokio meną Vokietijoje.

„Kaip ne kartą esu sakęs, mūsų visuomenė tebegyvena gana uždaroje posovietinės kultūros erdvėje. Todėl mūsų taikiklyje atsirado Kanada – kaip tolima, bet labai įdomi šokio šalis ir gerokai liberalesnė, atviresnė bei technologiškai, politiškai, kultūriškai pažangesnė visuomenė. Atvežame tai, ką Vakarų pasaulis seniai pažįsta, bet menkai žino Vidurio Europa ir beveik nežino mūsų geopolitinis regionas ir jame besisukanti Lietuva“, – jubiliejinį tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį „Naujasis Baltijos šokis‘16“, į kurį šiemet atvyksta net keturios Kanados šiuolaikinio šokio trupės, pristato festivalio vadovas Audronis Imbrasas. Tarptautinės šokio dienos išvakarėse – pokalbis su A. Imbrasu ir choreografe Agnija Šeiko apie Lietuvos šiuolaikinį šokį, siekį sumažinti atstumą tarp mūsų šalies ir pasaulinės kultūros bei 20-ąjį festivalį „Naujasis Baltijos šokis“.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 28 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...