captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Tarptautinė džiazo diena

Balandžio 30-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę džiazo dieną. UNESCO dedikuoti šią dieną džiazui nusprendė 2011 m., siekdama pabrėžti džiazo muzikos vaidmenį sujungiant žmones įvairiuose pasaulio kraštuose, pripažinti džiazą universalia kalba.

„Mane persekioja klausimas: ką pirmiausia paaukotum tuomet, kuomet pagrindinis tave persekiojančių siekis yra sunaikinti tavo asmenybę? Jautri meno ir politikos jėgų tema „Toskoje“ – ypač svarbi, skaudžiai primenanti, jog kultūra visuomet buvo vienas iš pagrindinių valdžios įrankių“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė, su Vilnius City Opera menininkais kviečianti į Giacomo Puccini operos „Toska“ premjerą Vilniaus Kongresų rūmuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas” –  apie prūsų kalbos tyrinėjimus. „Manau, kad baltistai iš Prancūzijos ar Italijos gali pasitarnauti prūsų kalbos tyrimams tuo, kad jie neturi arba turi mažiau išankstinių nuostatų nei vokiečiai ar lietuviai. Nors būtent jie atsigręžė į prūsų kalbą, tai darė skatinami sudėtingų istorinių aplinkybių”, – sako Vilniaus universiteto dėstytojas Diego Ardoino, žymaus italų baltisto Pietro Dini mokinys.

Balandžio 30-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę džiazo dieną. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO dedikuoti šią dieną džiazui nusprendė 2011 m., siekdama pabrėžti džiazo muzikos vaidmenį sujungiant žmones įvairiuose pasaulio kraštuose, pripažinti džiazą universalia kalba. Prie Džiazo dienos minėjimo prisideda ir Lietuva: be jau pripažintų atlikėjų koncertų, didelis dėmesys skiriamas ir jaunų džiazo talentų pasirodymams. Studijoje su Lietuvos džiazo federacijos valdybos pirmininku Kastyčiu Narmontu, Federacijos nariu Remigijumi Ruokiu ir grupės „People Talks Music“ nariu Martynu Vlaščenko kalbėsimės, kodėl džiazas vadinamas laisvės muzika, kaip Lietuvos džiazą keičia globalizacija ir kokią vietą Lietuvos džiazo kultūroje užima jaunoji džiazo atlikėjų karta.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.               

„Ryto allegro“ balandžio 27 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...