captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie radijo kalbos valandėles

„Tuo metu mes buvom išsiugdę didžiulę kalbininkų mėgėjų auditoriją, tokią visuomenės dalį. Ir ji, kaip dabar krepšinį kiekvienas moka komentuot, tada irgi šitaip komentuodavo. Būdavo daug labai konkrečių klausimų: kaip kirčiuoti kokį žodį, ar geras prielinksnis, ar geras linksnis“, – prisimena Lietuvos radijo laidos „Mūsų kalba“ rengėjas, kalbininkas Aldonas Pupkis.  
Lietuvos radijo laidos „Mūsų kalba“ rengėjas<br> kalbininkas Aldonas Pupkis. T. Vinicko (DELFI) nuotr.
Lietuvos radijo laidos „Mūsų kalba“ rengėjas
kalbininkas Aldonas Pupkis. T. Vinicko (DELFI) nuotr.

„Visos „Vroclavas – Europos kultūros sostinė“ programos biudžetas yra 300 milijonų zlotų, t. y. apie 75 milijonai eurų. Literatūrai iš jų bus skiriama nuo 2,5 iki 3 milijonų eurų“, – apie savaitgalį prasidėjusią  „Vroclavas – Pasaulio knygų sostinė“ renginių ir veiklų programą pasakoja Katažyna Janušik, „Vroclavas – Europos kultūros sostinė“ literatūrinės dalies koordinatorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Lietuvoje yra tolimų universitetų, apie kuriuos žinome tik tiek, kad reitingų akivaizdoje jie jaučiasi nejaukiai, bijo būti uždaryti. Tuo tarpu čekams, atrodo, nei reitingai, nei universitetų jungimai nėra svarbiausi aukštojo mokslo politikos klausimai“, – pasakoja Čekijos Hradec Kralovės universitete besistažuojantis filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Tuo metu mes buvom išsiugdę didžiulę kalbininkų mėgėjų auditoriją, tokią visuomenės dalį. Ir ji, kaip dabar krepšinį kiekvienas moka komentuot, tada irgi šitaip komentuodavo. Būdavo daug labai konkrečių klausimų: kaip kirčiuoti kokį žodį, ar geras prielinksnis, ar geras linksnis“, – prisimena Lietuvos radijo laidos „Mūsų kalba“ rengėjas, kalbininkas Aldonas Pupkis. Kodėl apie legendinį kalbos valandėlių vedėją Kazį Ulvydą buvo pasakojami anekdotai? Kokios temos buvo apžvelgiamos kalbos laidose? Minint artėjantį Lietuvos radijo 90-metį – pasakojimas apie kalbos valandėles ir jų rengėjus.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 26 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...