captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – baleto artistai „Auksinių scenos kryžių“ laureatai Greta Gylytė ir Eligijus Butkus

„Įdomiausia šokti tuose spektakliuose, kurie statomi specialiai mūsų trupei, mūsų šokėjams, mūsų kūnams. Tuomet jautiesi ne tik kaip atlikėjas, bet ir kūrėjas. Gali pats dalyvauti kūrybiniame procese – diskutuoti su choreografu, partneriu, siūlyti savo variantus, kurie jau kitą rytą gali iš esmės pasikeisti. Tai labai įdomu“, – apie savo kūrybinius išgyvenimus, baleto šokėjo profesiją pasakos šių metų „Auksinių scenos kryžių“ laureatai – Nacionalinio operos ir baleto teatro baleto solistai Greta Gylytė ir Eligijus Butkus.
Baleto artistai Auksinių scenos kryžių laureatai Greta Gylytė ir Eligijus Butkus. M. Aleksos (LNOBT) nuotr.
Baleto artistai Auksinių scenos kryžių laureatai Greta Gylytė ir Eligijus Butkus. M. Aleksos (LNOBT) nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos kultūros atašė bus renkami konkurso būdu. Ar tai padės skaidriai išrinkti geriausius specialistus? Kas svarbu skirtingose šalyse dirbantiems mūsų kultūros ambasadoriams? 

„Kritiškas požiūris nėra absoliutus įvertinimas. Ir viskas yra subjektyvu, o subjektyvumas nuolat keičiasi. Todėl vakar neįvertintas filmas, šiandien gali tapti labai populiariu“, – teigia „Kino pavasario“ viešnia, nuolatinė Kanų festivalio žiuri narė, kino kritikė, žurnalistė Pamela Bienzobas (Čilė).

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo psichinių ligų gydymas meno terapija, kurios metu sergantieji užsiima įvairia kūryba. O tai priminė visuomenėje vyraujantį įsitikinimą, jog visi talentingiausi menininkai turėjo psichinių sutrikimų, o jų kūrybos procesas buvo neįsivaizduojamas be kančios. Kiekvienas kategoriškas tvirtinimas kelia abejonių – apie tai Saulės Norvilaitės pasakojimas.

„Lietuvoje yra tolimų universitetų, apie kuriuos žinome tik tiek, kad reitingų akivaizdoje jie jaučiasi nejaukiai, bijo būti uždaryti. Tuo tarpu čekams, atrodo, nei reitingai, nei universitetų jungimai nėra svarbiausi aukštojo mokslo politikos klausimai“, – pasakoja Čekijos Hradec Kralovės universitete besistažuojantis filosofas Kęstas Kirtiklis. Jo komentaras apie tai, kaip mažieji Čekijos universitetai išlieka kokybiški ir dinamiški.

Užsienio kultūros apžvalgoje prisiminsime legendinį atlikėją Princą, domėsimės, kaip visame pasaulyje minimos Williamo Shakespeare‘o ir Miguelio de Cervanteso 400-osios mirties metinės. 

Spektaklis pavyksta tada, kai tau nereikia vaidinti, tiesiog išeini į sceną ir gyveni. Ir tik užsivėrus uždangai suvoki, kad esi baleto šokėjas“, – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su šių metų „Auksinių scenos kryžių“ laureatais Nacionalinio operos ir baleto teatro baleto solistais Greta Gylyte ir Eligijumi Butkumi.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 23 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...