captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: kuo šiandien gali būti įdomios Petro Dirgėlos idėjos?

„Pradžioje atradau patį žmogų, tik po to knygas. Pirmas pokalbis su P. Dirgėla buvo keistas, nagrinėjome istorinius, politinius klausimus. Jo mintys suskambėjo mano galvoje, norėjau, kad jos liktų jaunesniems žmonėms, kurie turi jau visai kitokį santykį su valstybe“, – sako filosofas Vilius Bartninkas, parengęs pokalbių su P. Dirgėla knygą „Apie Karalystę“.
Petras Dirgėla. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Petras Dirgėla. A. Ufarto (BFL) nuotr.

P. Dirgėla – įdomus, tačiau gana menkai žinomas lietuvių autorius, kurio vienas didžiausių kūrinių „Karalystės ciklas“, sudarytas net iš 14 knygų ciklo. P. Dirgėla tekstuose detaliai apmąsto valstybės sampratą, tačiau daugybė įvykių, simbolių, metaforų, veikėjų lemia, kad jo kūrinius skaityti sudėtinga. Tad ar pasirinkdamas tokią formą autorius „nepasmerkė“ savo kūrybos būti literatūros paraštėse? Kas dėjosi P. Dirgėlos galvoje?

Jeigu autoriaus knygos tokios sudėtingos ir reikalauja daug skaitytojo darbo, kuo vis dėlto jos gali būti įdomios ir naudingos šiandien? Apie tai kalbėsime su Kembridžo universitete disertaciją rašančiu V. Bartninku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ – balandžio 24 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 25 d., pirmadienį, 01.05 val. ir balandžio 26 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close