captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Džiazo valandoje“ – trombonininkas, kompozitorius Jievaras Jasinkis

Nauja muzika stambios sudėties orkestrui – retas įvykis džiazo padangėje, ir toks įvykis užfiksuotas šių metų Birštono džiazo festivalyje, kuriame Jievaras Jasinkis pristatė ambicingą autorinę programą su savo grupe „Reinless“, Kauno bigbendu (vad. Liutauras Janušaitis) ir soliste Simona Jakubėnaite.
Trombonininkas<br> kompozitorius Jievaras Jasinkis. Mariaus Žičiaus nuotr.
Trombonininkas
kompozitorius Jievaras Jasinkis. Mariaus Žičiaus nuotr.

Išskirtinį jauno kompozitoriaus bei aranžuotojo potencialą jau buvo galima įžvelgti „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje, kur jis jau du kartus sudalyvavo su grupe „Reinless“, ir net dar anksčiau – kai jis kūrė aranžuotes „Auksinio balso“ LRT TELEVIZIJOS projektui, arba tuomet, kai grojo ir kūrė su grupe „Bekešo vilkai“, o įžvalgiausieji galėjo nujausti savitą talentą, kai jis dalyvaudavo jaunųjų atlikėjų konkursuose, pūsdamas tromboną ir net neįtardamas, kad jo tikrasis pašaukimas nėra akademinė muzika...

Apie svajonę prakalbinti simfoninį orkestrą, apie gimusios Birštono festivalio proga programos būsimą likimą, trombono (ne)populiarumo paslaptį ir kūrybines nuostatas naują Lietuvos džiazo kompozitorių gildijos narį kalbina Laima Slepkovaitė.

„Džiazo valanda“ – balandžio 23 d., šeštadienį, 23.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...