captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: prasideda 16-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

„Bibliotekos yra vieta, kur ugdomos kūrybingos asmenybės, skatinamas žinių troškimas, užtikrinama prieiga prie nacionalinės ir pasaulinės kultūros bei informacijos. Tam bibliotekos turi didžiulį infrastruktūros, technologijų ir ekspertinių žinių potencialą“, – įsitikinusi Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotoja Jolita Steponaitienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacinių išteklių departamento direktorė.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacinių išteklių departamento direktorė Jolita Steponaitienė. blog.lnb.lt nuotr.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacinių išteklių departamento direktorė Jolita Steponaitienė. blog.lnb.lt nuotr.

„Koncerto idėja – įamžinti ir užfiksuoti gyvuojančio Juliaus Juzeliūno kūrybinio-pedagoginio palikimo, geometrine progresija plintančio per jau taip pat įžymių kūrėjų, savo laiku sėmusių žinių ir įkvėpimo iš savo mokytojo, darbus“, – apie muzikinį projektą „100 minučių su Mokytoju“, skirtą J.Juzeliūno gimimo 100-osioms metinėms, pasakoja kamerinio choro „Brevis“ meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

Vilniaus mažajame teatre ruošiamasi premjerai – spektakliui pagal Frydricho Šilerio pjesę „Marija Stiuart“. „Man grįžimas prie Šilerio – grįžimas prie žmogaus. Dėl to aš kartas nuo karto jį pasiimu ir jis mane pravalo – kaip miškas, kaip meditacija. Atrandu savyje vėl tokio paprasto grynumo. Kažkodėl, kai Šilerį statau, visada pradedu visus mylėti“, – sako spektaklio režisierius Artūras Areima.

„Bibliotekos yra vieta, kur ugdomos kūrybingos asmenybės, skatinamas žinių troškimas, užtikrinama prieiga prie nacionalinės ir pasaulinės kultūros bei informacijos. Tam bibliotekos turi didžiulį infrastruktūros, technologijų ir ekspertinių žinių potencialą. Be jų neįmanoma stiprios, sąmoningos ir tolerantiškos visuomenės raida“, – įsitikinusi Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotoja Jolita Steponaitienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacinių išteklių departamento direktorė. Apie 16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę pokalbis studijoje su J. Steponaitiene, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Strateginės plėtros departamento Projektų valdymo skyriaus vadove Giedre Čistoviene, projekto „Bibliotekos pažangai 2“ projektų bendruomenės koordinatore, Platelių miestelio bibliotekininke Aušra Viliene, Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininke Vaida Nausėdaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 22 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...