captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie atviros architektūros savaitgalį „Open House Vilnius“

„Šiuo renginiu mes siekiame pasėti smalsumo sėklą“, – sako viena atviros architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ organizatorių Adelė Dovydavičiūtė.
„Open House Vilnius“ nuotr.
„Open House Vilnius“ nuotr.

Prisiminsime Anapilin iškeliavusį iškilų kalbininką profesorių habil dr. Algirdą Sabaliauską. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Dr. Ona Aleknavičienė teigia, kad „daugelis Ostermejerio užrašytų smulkiosios tautosakos pamokymų yra aktualūs ir šiandien: „Svečias neilgai būna, ale daug mato“, Koks darbas, tokia ir alga“, „Kurs vogs – nepralobs“, „Kas aukštai lipinėj, tas skaudžiai nupuola“, „Ką sudėjo tėvelis, tą prarado sūnelis“. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie Gotfrydo Ostermejerio darbus ir indėlį į lietuvių knygotyrą.

„Šiuo renginiu mes siekiame pasėti smalsumo sėklą. Juk nebūtinai žmonės turi tapti didžiausi architektūros mylėtojai ir daugiau niekuo gyvenime nesidomėti – tiesiog atėję į pastatą ir išgirdę jo istorijas, išgirdę jo atsiradimo priežastis, procesus, jie galbūt eidami mieste dažniau pakels galvas į viršų ir pastebės savo aplinką, pradės ją vertinti, galbūt pradės skaityti daugiau straipsnių apie architektūrą“, – sako viena atviros architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ organizatorių Adelė Dovydavičiūtė. Kodėl svarbu visuomenei atverti pastatus ir kokias istorijas jie gali atskleisti? Pokalbis su „Open House Vilnius“ organizatorėmis A. Dovydavičiūte, Vita Soltonaite ir miniekskursija po festivalyje atversimą administracinį pastatą „K29“ su pastato architektu Aliumi Gvildžiu.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 20 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...