captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: įsisuka darbymečio ratas

Žemės dirbimas ir vasarinių kultūrų sėja, žiemkenčių ir pievų tręšimas, netrukus prasidėsianti kitų pasėlių priežiūra, deklaracijų teikimas – dar ne visi žemdirbių pečius pavasarį užgriuvę rūpesčiai. Juose paskendęs ir Jonavos rajono Virbalų kaime gyvenantis ūkininkas Juozas Plukys.
Juozas Plukys.
Juozas Plukys.

250 ha ūkyje Juozas su sūnumi Laimonu vos spėja suktis, dar gerai, kad augina tik mėsinius galvijus, nors prieš dešimtmetį turėjo ir melžiamų karvių. Kas, jo nuomone, privertė atsisakyti pienininkystės, kaip sekasi dirvos ruošimas žirnių sėjai ir kiti pavasario lauko darbai?                                    

Vincas Jablonskis – Skuodo rajono tarybos narys, aktyvus visuomenininkas, nors ūkininkavo beveik ketvirtį amžiaus. Veterinarijos gydytojo specialybę turintis Vincas, savarankiškai ūkininkauti pradėjęs Mažųjų Rušupių kaime dar pagal Valstiečio ūkio įstatymą 1989 m., dabar visą ūkį ir darbus jau yra perleidęs sūnui Rolandui. 100 melžiamų karvių ūkyje darbų daugybė, tačiau aštuntą dešimtį pradėjęs Vincas tik pataria sūnui, daugiau laiko skiria visuomeninei veiklai. Tiesa, per darbymečius dar sėda ir prie traktoriaus vairo – trąšas ar sėklą į laukus nuveža. Įdomu ir tai, kad jis neleidžia net pagalvoti sūnui apie pieno ūkio likvidavimą.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 19 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...