captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie Vilniaus namų vidaus puošybą nuo klasicizmo iki moderno

Senieji pastatai – tai ne tik architektūrinės išorės formos. Kalbant apie jų meninio vaizdo ir  istorinės vertės visumą itin svarbios vidaus puošybos detalės. Sakralinių pastatų istorija ir puošybos būdai jau  sulaukė nemažai dailės istorikų ir restauratorių dėmesio, o štai rūmų dvarelių ar miestiečių gyvenamųjų namų interjero puošybos mados iki šiol mažai pažinta sritis.
Dailėtyrininkės dr. Dalios Klajumienės knygos „Vilniaus gyvenamųjų namų interjerų dekoro elementai“ viršelio fragmentas.
Dailėtyrininkės dr. Dalios Klajumienės knygos „Vilniaus gyvenamųjų namų interjerų dekoro elementai“ viršelio fragmentas.

Ką tik pasirodžiusi dr. Dalios Klajumienės studija apie Vilniaus gyvenamųjų namų interjero dekoro elementus atveria intriguojančius Lietuvos interjerų  istorinės raidos puslapius nuo klasicizmo iki moderno. Beveik nepažinti, nes itin menkai išlikę vidaus interjero fragmentai apsunkina vidaus visumos  matymą su ten buvusiais elementais. Daugelio detalių net nebegalime įsivaizduoti, nebežinome funkcinės arba estetinės paskirties Tad patyrusios dailėtyrininkės mokslinis tyrimas leidžia pabandyti bent teoriniame lygmeny rekonstruoti interjerus.

Apie Vilniaus gyvenamųjų namų interjerus, apdailos medžiagas ir puošybos būdus laidoje kalbėsime su dailėtyrininke, knygos „Vilniaus gyvenamųjų namų interjerų dekoro elementai“ autore dr. Dalia Klajumiene, Vilnaius dailės akademijos Dailėtyros instituto mokslo darbuotoja.

„Gyvoji istorija“ – balandžio 22 d., penktadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 22 d. 20.20 val. ir balandžio 23 d. 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...