captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – tapytojas Vytenis Lingys

„Man svarbiausia – mokytis iš skirtingų kultūrų, patirti jas. Ar susidūrus dviem kultūrom reikia muštis, čia moralės klausimai. Menas irgi apie tai. Jeigu kine, televizijoje matai, kaip žmonės mušasi, kariauja, bijau, kad tai gali tapti normaliu reiškiniu“, – sako tapytojas Vytenis Lingys, atidaręs didelę parodą „Šešėlio šviesa“.  
Tapytojas Vytenis Lingys. Asmeninio archyvo nuotr.
Tapytojas Vytenis Lingys. Asmeninio archyvo nuotr.

„Dabar daug žmonių žiūri filmus kompiuteriu, o tai didelė problema. Tai radikaliai keičia pačios kino kultūros suvokimą“, – sako kino kritikas ir kino istorikas Andrejus Plakhovas. Su juo ir režisieriumi Gustu Van den Berghe kalbėsime apie tai, kaip keičiasi kinas ir jo žiūrėjimas.

„Vakaruose sėkmės istoriją menininkas pradeda nuo pardavimų, tuo tarpu Lietuvoje apie pinigus beveik nekalbama, ir tas mūsų drovumas autoriams dažnai pakiša koją“, – sako tapytojas Vilmantas Marcinkevičius, kurio paroda veikia neseniai Vilniuje atsidariusioje GRAFO galerijoje. Reportažas iš naujos meno erdvės.

„Lietuvoje žmonėms, kad jie išgyventų, reikia labai daug energijos. Ne tik fizinės, bet ir emocinės, psichologinės. Ir tos nuolatinės pastangos išlikti labai skurdina mūsų gyvenimus, nebelieka energijos gyvenimo džiaugsmui“, – pastebi sociologas Artūras Tereškinas, įvertintas Lietuvos mokslo premija. 

„Kauno kultūrininkai kalba apie didelę sumaištį, uždarytas, pertvarkomas įstaigas. Kokia tokioje situacijoje Kauno istorinių ženklų – Centrinio knygyno ir Centrinio pašto – ateitis? Geriausiu atveju pavirs į memorialines plyteles grindinyje“ – komentare nuogąstauja Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Panamos popieriai padeda demaskuoti ir meno pasaulio paslaptis: aiškėja, kur slepiasi nacių išplėšti meno kūriniai. Menininkai rengia bienalę Antarktyje, tačiau nejaugi jos lankytojai bus tik pingvinai? Apie tai – užsienio kultūros įvykių apžvalgoje.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su tapytoju V. Lingiu, kuris į pasaulį renkasi žiūrėti šviesiai. Apie svarbiausias paieškas kūryboje, kelionėse atrastas idėjas ir patirtis kalbėsimės su 40-ies kūrybinių metų parodą „Šešėlio šviesa“ Kaune atidariusiu dailininku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 16 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...