captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavasario darbymetį lengvina moderni ir galinga technika

Jonavos rajono Pauliukų žemės ūkio bendrovė – mišrios gamybos ūkis, kuriame 2200 ha žemės. Šį pavasarį įvairių vasarinių kultūrų reikia pasėti apie 900 ha ir tai nebūtų paprasta be modernios ir galingos žemės ūkio technikos.

Agronominė ir inžinerinė ūkio tarnybos, išbandžiusios naujus pirkinius – 500 arklio galių traktorių ir 9 m pločio germinatorių, džiaugiasi ne tik spartesniu, bet ir kokybiškiau atliekamu darbu, kuro sąnaudų mažėjimu ir geresnėmis darbo sąlygomis mechanizatoriams.

Lailūnai – gyvenvietė  Rokiškio krašte, gana atokiai įsikūrusi nuo rajono centro, galima sakyti, šalia Kupiškio marių. Kaip ir daugelis panašių gyvenviečių turi savo bendruomenę, susibūrusią prieš šešerius metus, apjungiančią kelis aplinkinius kaimus, kuriuose dabar apie 200 gyventojų. Nors dar išlikęs kultūros namų pastatas, tačiau bendruomenė glaudžiasi buvusiame vaikų darželyje. Nei mokyklėlės, nei darželio jau nėra – vaikai vežiojami į Pandėlį, bet pastatas tvarkingas, aplinka prižiūrima, jaučiasi, kad namuose yra šeimininkai, mat dabar tipiniame vaikų darželio pastate veikia medicinos punktas, yra biblioteka ir Lailūnų kaimio bendruomenės centras. Apie mažėjančio kaimo bendruomenės veiklos ypatumus pasakoja bendruomenės pirmininkė Daiva Lukošiūnienė ir bibliotekininkė Rita Inčiūrienė.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 18 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...