captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo projektą

„Projektas nesiūlo drastiškų reformų, tačiau skatina pokyčius ir taps stimulu pozityvioms permainoms. Šis įstatymas vienodai svarbus ir valstybinam, ir nevalstybiniam scenos meno sektoriams ir skatina šių sektorių bendradarbiavimą,“ – teigia kultūros ministras Šarūnas Birutis. Ką apie šį projektą mano teatro bendruomenės atstovai? Kokias pozityvias ir negatyvias projekto puses įžvelgia?  
Kauno nacionalinio dramos teatro profsąjungos vadovas<br> kompozitorius Faustas Latėnas. D. Matvejevo nuotr.
Kauno nacionalinio dramos teatro profsąjungos vadovas
kompozitorius Faustas Latėnas. D. Matvejevo nuotr.

„Patekti į Rytų Berlyną buvo tarsi būti įleistam į karščiausią pasaulio klubą“, – prisimena pro Geležinę uždangą nelegaliai pankroko muzikos kasetes vežęs ir slaptus koncertus rengęs britų muzikos prodiuseris Markas Ryderis (Mark Reeder), kuris atvyko į Vilnių pristatyti filmo „Geismas ir garsas Vakarų Berlyne (1979–1989)“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Choro muzikos stereotipams metame iššūkį. Smarkiai atjaunėjęs mūsų kolektyvas pavasarį kviečia pasitikti kartu su nauju choro skambesiu ir naujai atgimstančiomis populiariomis dainomis“, – naują koncertinę programą „Naujieji Vilniaus veidai“ pristato Valstybinio choro „Vilnius“ vadovas Vladas Bagdonas.

„Projektas nesiūlo drastiškų reformų, tačiau skatina pokyčius ir taps stimulu pozityvioms permainoms. Šis įstatymas vienodai svarbus ir valstybinam, ir nevalstybiniam scenos meno sektoriams ir skatina šių sektorių bendradarbiavimą,“ – teigia Kultūros ministras Šarūnas Birutis. Ką apie šį projektą mano teatro bendruomenės atstovai? Kokias pozityvias ir negatyvias projekto puses įžvelgia? Pokalbis studijoje su režisieriumi Petru Mendeika, kultūros politikos ekspertu, aktoriumi Henriku Savickiu, Kauno nacionalinio dramos teatro profsąjungos vadovu, kompozitoriumi Faustu Latėnu, premjero patarėju kultūros klausimais.  

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 15 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...