captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kur žengia Europos kinas?

„Dabar daugelis žmonių žiūri filmus kompiuteriu, o tai yra didelė problema. Tai du skirtingi dalykai: žiūrėti filmą kino teatro ekrane su tikru garsu ir vaizdu ir žiūrėti filmą mažame kompiuterio ekrane. Tai radikaliai keičia pačios kino kultūros suvokimą“, – sako Rusijos kino kritikas ir kino istorikas Andrejus Plakhovas.  
Rusijos kino kritikas ir kino istorikas Andrejus Plakhovas.
Rusijos kino kritikas ir kino istorikas Andrejus Plakhovas.

Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorės Aušrinės Žilinskienės, vertimų rinka Jungtinės Karalystės leidyboje užima vos 4 procentus. „Dedama daug pastangų, kad mūsų literatūros vertimai patektų į šį kontekstą“. Ką pristato Lietuva bendrame Baltijos šalių stende į Londono knygų mugę susirinkusiems leidybos profesionalams? Tiesiogiai iš Londono pokalbis su  A. Žilinskiene.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: kaip kai kurie Graikijos menininkai atspindi niūrią savo šalies tikrovę ir ką vadinamieji „Panamos popieriai“ atskleidė apie machinacijas meno darbų rinkoje.

Kur žengia šių dienų Europos kinas? „Dabar daugelis žmonių žiūri filmus kompiuteriu, o tai yra didelė problema. Tai du skirtingi dalykai: žiūrėti filmą kino teatro ekrane su tikru garsu ir vaizdu ir žiūrėti filmą mažame kompiuterio ekrane. Tai radikaliai keičia pačios kino kultūros suvokimą“, – sako Rusijos kino kritikas ir kino istorikas Andrejus Plakhovas. Pokalbyje su A. Plakhovu ir filmo „Liuciferis“ režisieriumi Gustu Van den Berghe‘u – apie besikeičiančią kino kultūrą, skirtumus tarp Europos kino ir Holivudo bei apie tai, kokią įtaką Europos kinui turės šių dienų Senojo žemyno krizės.  

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ balandžio 14 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...