captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie komiksus – komiškus ir ne tik

„Visi bent kiek plačiau besidomintys daile ir literatūra žino, kad komiksas nėra skirtas tik vaikams. Jis aprėpia įvairiausius žanrus ir stilius, tad festivalio programa kuriama taip, kad skirtingos amžiaus grupės rastų jas dominančių dalykų“, – tarptautinį komiksų festivalį „Komiksų dienos“ pristato viena jo organizatorių Ona Kvašytė.  

„Filmo titrų erdvė yra ribota, yra dvi eilutės, ir viskas. Vienoje eilutėje – 40 ženklų, o kartais ir 39. Taigi reikia trumpinti, glaudinti, bet negali prarasti prasmės, emocijos, detalių“, – pasakoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ekspertė, „Kino pavasario“ konkurso už geriausią metų filmo vertimą koordinatorė Kristina Sprindžiūnaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kino vertimą ir kaip filmus verčia geriausia metų filmo vertėja pripažinta Aušra Bagočiūnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jonas Čeponis puoselėjo arsininkų įtvirtintą individualią menininko raišką, modernizmo principais grįstą kompozicijos, spalvų, linijų ritmo ir formų įtaigą bei liaudies meno principų vienovę. Jo tapyboje dominuoja peizažo žanras, tačiau gimtojo kaimo apylinkių, Vilniaus senamiesčio vaizdai nebuvo sentimentali išraiška, bet rėmėsi labai aiškia struktūra, išryškinta juodu kontūru“, – aiškina dailėtyrininkė Nijolė Nevčesauskienė, parodos „Jonas Čeponis: spalvingas žvilgsnis į pasaulį“ kuratorė.

„Visi bent kiek plačiau besidomintys daile ir literatūra žino, kad komiksas nėra skirtas tik vaikams. Jis aprėpia įvairiausius žanrus ir stilius, tad festivalio programa kuriama taip, kad skirtingos amžiaus grupės rastų jas dominančių dalykų“, – tarptautinį komiksų festivalį „Komiksų dienos“ pristato viena jo organizatorių Ona Kvašytė. Kodėl, kalbant apie komiksus, vis dar privalu paminėti, kad jie skirti ne tik vaikams? Ar įmanoma komiksais atskleisti skaudžias, pavyzdžiui, holokausto temas? Kuo pasižymi karo komiksai? Apie tai – pokalbis su pirmojo komiksams skirto festivalio organizatoriais O. Kvašyte ir Jonu Kvašiu, dr. Natalija Arlauskaite ir karo komiksus tyrinėjančia Agne Kelminskiene.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 13 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...