captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Konstantino Balmonto Lietuva

Lietuviškoji rusų poeto Konstantino Balmonto tema apima daugiau nei 40 jo gyvenimo metų. Pradžią padėjo pažintis su Jurgiu Baltrušaičiu 1899 m. K. Balmontas ne tik kūrė eilėraščius apie Lietuvą, bet ir parašė daug straipsnių apie jauną valstybę užsienio spaudoje.
Rusų poetas Konstantinas Balmontas.
Rusų poetas Konstantinas Balmontas.

Lietuviškoji rusų poeto Konstantino Balmonto tema apima daugiau nei 40 jo gyvenimo metų. Pradžią padėjo pažintis su Jurgiu Baltrušaičiu 1899 m. Tačiau intensyvus bendravimas su Lietuva ir lietuviais prasidėjo, kai K. Balmontas emigravo iš sovietinės Rusijos 1921 m. Poeto dukters liudijimu, daugiausia tėvo laiškų ji aptikusi Lietuvos archyvuose. K. Balmontas ne tik kūrė eilėraščius apie Lietuvą, bet ir parašė daug straipsnių apie jauną valstybę užsienio spaudoje.

Grafikė Lili Janina Paškauskaitė (1925–2012) pasakoja apie pirmosios pokario laidos Vilniaus dailės instituto studentų šventes ir kasdienybę, apie kino poveikį jos vaizduotei ir apie paskutinį Vilniaus kino teatrą su taperiu – kino seanso metu pianinu grojančiu žmogumi. Prisiminimai įrašyti 2008 m.  

„Santara“ – lapkričio 12 d., pirmadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...