captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino režisierius ir antropologas Mantas Kvedaravičius

Kaip dėmesingai ir jautriai kalbėti apie karinio konfliktą įtampą patiriančius žmones, jų kasdienybę? Apie sudėtingas istorijas pasakojantį dokumentinį kiną kalbėsimės su režisieriumi M. Kvedaravičiumi, kuris naujausiame filme „Mariupolis“ pasakoja karo nuojautomis gyvenančio miesto kasdienybę.
Kino režisierius ir antropologas Mantas Kvedaravičius. Kristinos Sereikaitės nuotr.
Kino režisierius ir antropologas Mantas Kvedaravičius. Kristinos Sereikaitės nuotr.

„F. Schilleris buvo idealistas, ieškojo žmogaus absoliuto, idealo. Man tai artima, aš irgi pasiilgstu tikro žmogaus: šiandien visas pasaulis žaidžia ambicijų žaidimus ir praranda žmogiškumą“, – sako režisierius Artūras Areima, Vilniaus mažajame teatre pristatantis garsiąją vokiečių dramaturgo pjesę „Marija Stiuart“.

„Kultūros politikai dažniausiai galvoja apie teatrus, muziejus, didžiulius jų pastatus, tačiau lygiai taip pat svarbu galvoti apie keturmečio kultūrinį išsilavinimą“, – pastebi britų mokslininkas Johnas Holdenas, siūlantis apmąstyti ir vertinti kultūrą, remiantis ekologijos idėjomis. Kuo toks požiūris gali praturtinti kultūrą?  

Kaip Varšuvos žiūrovai pasitiko režisierių Eimunto Nekrošiaus ir Oskaro Koršunovo pastatymus Lenkijoje? Kuo skiriasi Lenkijoje įprasta A. Mickevičiaus „Vėlinių“ interpretacija nuo E. Nekrošiaus matymo? Užsienio kultūros apžvalgoje – lietuviški akcentai Lenkijoje.

Noras atstatyti pilį ant Gedimino kalno Vilniuje šiandien atrodo kaip nerimta fantastika. Maždaug taip, kaip ir prieš ketvirtį amžiaus, kai pasirodė pirmieji siūlymai rinkti pinigus Valdovų rūmų atstatymui. Dabar rūmai stovi ir suteikia progą paskaičiuoti, ar Vilniui reikia dar vienos pilies. Pilių poreikį komentare paskaičiuos menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Mes, baltai, esam plepiai. Mes bendraujame. Mūsų darbai mezga pokalbį, nes eksponuojami jie tave šnekina – jie nėra nebylūs“, – apie lietuvių keramikos ypatumus pasakoja Kaune atidarytos jubiliejinės Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos parodos „Pavasaris 2016“ projekto vadovė Živilė Bardzilauskaitė-Bergins.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim lauksime į studiją atvykstančio antropologo ir kino režisieriaus M. Kvedaravičiaus. Su režisieriumi kalbėsimės apie sudėtingas istorijas pasakojantį dokumentinį kiną, antropologo žvilgsnį ir naujausią darbą – juostą „Mariupolis“, kuriame režisierius pasakoja karo nuojautomis gyvenančio miesto kasdienybę.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 9 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 10 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close