captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šeštadienio „Operos vakare“ – „Don Karlas“ Gehamo Grigoriano atminimui

Kovo 23-iąją išėjo garsus operos artistas, „plieninių stygų“ ir titaniškos ištvermės tenoras Gehamas Grigorianas. Jo atminimui šeštadienio „Operos vakare“ suksis Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ 2003 m. LNOBT spektaklio įrašas.

Dainininkas aštuonerius metus gyveno Lietuvoje, čia su buvusia žmona primadona Irena Milkevičiūte susilaukė dukters Asmik, kuri žavi savo talentu ir tarptautine karjera. Kadaise auksine scenos pora vadinti Milkevičiūtė ir Grigorianas 1988 metais pasuko skirtingais keliais ir scenoje, ir gyvenime. Irena liko dainuoti Vilniuje, Gehamas išvyko į gimtąjį Jerevaną, o griuvus geležinei uždangai dar spėjo padaryti karjerą Vakaruose. Jo žėrintis tenoras skambėjo Londono „Covent Garden“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Milano „La Scala“, Buenos Airių „Colon“, Paryžiaus ir Romos teatruose. Tačiau Vilniaus scenoje, kaip teigė pats artistas, prabėgo jo geriausi metai. Nuo trisdešimties iki keturiasdešimties dainininko karjeroje yra pajėgiausias ir svarbiausias dešimtmetis, tvirtino Grigorianas. Ir jam tas dešimtmetis prabėgo Vilniuje.

G. Grigoriano atminimui šeštadienio „Operos vakare“ suksis Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ 2003 m. LNOBT spektaklio įrašas. Tąsyk Don Karlo vaidmenį atliko čia jau į svečius atvykęs G. Grigorianas, Pilypo – amerikiečių bosas Simonas Estes, Elizabetės – Irena Milkevičiūtė, Eboli – Inesa Linaburgytė, Rodrigo – Vytautas Juozapaitis. Spektaklį dirigavo Jonas Aleksa.

„Operos vakaras“ – balandžio 9 d., šeštadienį, nuo 18.10 iki 21.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...