captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: internetinio pirato portretas

Apie trečdalį nelegaliai intelektine nuosavybe besinaudojančių gyventojų sutinka, kad tai – vagystė, tačiau taip elgdamiesi blogai nesijaučia. Tyrimo „Internetinio pirato portretas“ duomenimis, nelegaliai intelektine produkcija internete naudojasi apie penktadalį Lietuvos visuomenės.

„Žmogus, manau, yra pats pavojingiausias gyvūnas. Kitų gyvūnų išnaudojimas – tai tokia tamsi žmonijos istorijos pusė. Todėl niekada negalėčiau sukurti šlovingo ir romantiško filmo apie cirko pasirodymų grožį“, – sako „Kino pavasario“ atidarymo filmo „Viskas dėl šou“ režisierius Benediktas Erlingssonas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: modernioji mergina XX a. pradžios Japonijos mene ir Vokietijos kultūroje nuo 1850 iki 1950 m.; G. Verdi operos „Makbetas“ pastatymas Ciuriche ir smuikininko Icchako Perlmano koncertas Miunchene.

„Internetinio pirato portreto“ tyrimas atskleidė, kad aktyviausi interneto piratai yra jaunesni nei 35 m. aukštesnio išsilavinimo vyrai, aukštesnes pajamas gaunantys specialistai, tarnautojai arba studentai. Apie trečdalį nelegaliai intelektine nuosavybe besinaudojančių gyventojų sutinka, kad tai – vagystė, tačiau taip elgdamiesi blogai nesijaučia. Tyrimo duomenimis, nelegaliai intelektine produkcija internete naudojasi apie penktadalį Lietuvos visuomenės. Klasterio „Clear Digital World“ marketingo vadovas Romanas Matulis teigia, kad skaitmeninio piratavimo mastai gali būti dar didesni: „Atsakydami į pikantiškus ar nepatogius klausimus žmonės yra linkę nuslėpti tiesą arba gerokai ją pagražinti. Piratavimo internete žala taip pat gali būti gerokai didesnė nei daugelis linkę manyti. Vartotojai, lankydamiesi abejotinos kilmės portaluose, ne tik patiki prašalaičiams savo privačius duomenis, bet neretai ir remia šešėlinę ekonomiką bei nusikaltėlius.“ Studijoje – su „Spinter“ tyrimų direktoriumi Ignu Zoku, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininku Jonu Staseliu ir klasterio „Clear Digital World“ marketingo vadovu Romanu Matuliu aiškinsimės, kaip kovoti su internetiniais piratais.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ balandžio 7 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...