captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pienininkų protestas tęsiasi – jau savaitę jie budi palapinėje Vilniaus centre

Lietuvos pieno gamintojai, palaikomi ir kitų žemdirbių, praėjusį trečiadienį Vilniuje surengė protesto akciją, reikalaudami gelbėti pieno ūkius, kurie jau antri metai dirba nuostolingai. Apie 2000 šalies ūkininkų atkreipė ir Briuselio politikų dėmesį, mat tuo metu Lietuvos lankėsi eurokomisaras Philas Hoganas, pripažinęs kiekvieno piliečio teisę civilizuotai protestuoti, tačiau netikintis protestų politika.

Lietuvos politikai sukruto ir jau  ieško galimybių paremti pienininkus. Tuo metu žemdirbiai nesitraukia iš aikštės prie ŽŪM, kur pasistatę palapinę nuolat budi. Antradienį budėjo Prienų rajono žemdirbiai, vėliau juos pakeitė Utenos ir Zarasų ūkininkų atstovai.

Praktinės patirties, ypatingai renkantis dar palyginti naujas veiklas, kaip tarkim mėsinių galvijų auginimas, verta pasidairyti svetur. Mūsų žemdirbiai, ieškodami pavyzdžių ir naujovių, argumentų, kodėl reikia pasirinkti vieną ar kita galvijų veislę, keliauja daug kur. LŪS Skuodo rajono pirmininkas, gyvulininkystės specialistas Kazimieras Jucevičius ankstyvą pavasarį su grupele ūkininkų iš Biržų, Lazdijų ir Skuodo rajonų lankėsi Ispanijoje. Aplankė šarole veislės galvijų augintojus, matė, kaip auginami buliai koridai. Suprantama, liko laiko ir kultūrinei programai. Kokios praktinės naudos turėjo pažintinė kelionė į ispanų mėsinių galvijų fermas?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, balandžio 6 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...