captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip užsiauginti kritišką teatro žiūrovų kartą?

„Nesvarbu, kokio amžiaus yra žiūrovai, tam, kad patirtum estetinį išgyvenimą, kaip tai įvardija meno psichologai, o paprastai kalbant – pajaustum meno poveikį, reikia atpažinti scenoje matomus dalykus ir susieti juos su savo patirtimi“, – sako choreografė Birutė Banevičiūtė, kartu su šokio teatru „Dansema“ gavusi „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią spektaklį vaikams – „Spalvoti žaidimai“.
Choreografė Birutė Banevičiūtė.
Choreografė Birutė Banevičiūtė.

„Pasakyt žodį nuo savęs mes turėjom vienintelę galimybę – jeigu kas nors užstrigdavo, nutildavo ar neįvykdavo. Tik tuomet turėjome laisvę įjungti mikrofono „knopkę“ ir pasakyti: „Draugai klausytojai, labai atsiprašome už techninį broką“ – tokia buvo standartinė frazė. O visa kita mes tik skaitydavom“, – prisimena legendinė Lietuvos radijo diktorė Dana Rutkutė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ar nereikėtų ir mums susimąstyti prieš išvalant savo būstus, atsikratant neva nereikalingų daiktų ir paverčiant savo namus nieko neatmenančiais viešbučiais?“ – klausia socialinių mokslų dr. Irena Alperytė, savo komentare dalydamasi įspūdžiais iš Orhano Pamuko „Nekaltybės muziejaus“ Stambule.

„Nesvarbu, kokio amžiaus yra žiūrovai, tam, kad patirtum estetinį išgyvenimą, kaip tai įvardija meno psichologai, o paprastai kalbant – pajaustum meno poveikį, reikia atpažinti scenoje matomus dalykus ir susieti juos su savo patirtimi. Taigi maži vaikai atpažįsta scenoje vykstančius dalykus, kai jie yra susieti su tokio amžiaus vaikų patirtimi ir artimiausia aplinka. O ką tokio amžiaus vaikas veikia? Žaidžia su įvairių spalvų, įvairių formų objektais“, – sako choreografė Birutė Banevičiūtė, kartu su šokio teatru „Dansema“ gavusi „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią spektaklį vaikams – „Spalvoti žaidimai“. Koks turi būti teatras mažiesiems, kad užsiaugintume kritišką ir reiklią teatro žiūrovų kartą? Kokia teatro vaikams ir jaunimui situacija Lietuvoje? Pokalbis su šokio teatro „Dansema“ direktore, šokėja Giedre Subotinaite ir choreografe B. Banevičiūte. 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 5 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close