captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: po 30 metų inkaras išmestas gimtajame kaime

Rokiškio rajono Sriubiškių kaime gyvenantys Irena ir Virginijus Putkai iš Klaipėdos grįžo į gimtinę senelių darbų, pradėtų dar tarpukary, tęsti.

Abu baigę mokslus Vilniuje 30 metų gyveno ir dirbo uostamiestyje. Irena mokykloje, o Virginijus – laivų remonto įmonėje. Kai tėvai susigrąžino žemę ir ėmėsi  ūkininkauti, abiems tai tapo hobiu – dažnai važiuodavo padėti. O nuo 2002-ųjų savarankiškai dirba patys, kaip sako, išmetė inkarą toli nuo jūros, bet gimtajame kaime. Turi sukūrę modernų 450 ha augalininkystės ūkį, kaupia šeimos dokumentų ir daiktų archyvą.

Girdėjom ne vieną sakant, kad pavasario darbymety ir akmuo kruta. Darbymetis jau įsibėgėja, o posakis tik parodo, kiek daug ir įvairių darbų turi žemdirbiai nuveikti, beje, kai kurie ir tiesiogine prasme krutinti akmenis. Skuodo rajono Milvydžių kaimo apylinkėse didelį augalininkystės ūkį turintis Vidmantas Doniela – vienas iš jų. Dar kovo pradžioje jis iš Latvijos parsivežė akmenų trupintuvą. Ūkininkas įsitikinęs, kad pats turi daug ką pasidaryti ir viską, kas įmanoma, iš gamtos pasiimti. Skalda, kurią gaus iš laukų surinkęs akmenis ir juos sutrupinęs, bus naudojama kiemui grįsti, kaime keliams tvarkyti. Kol kas jis dar nepajungė diržinės pavaros ir elektros variklio. Rankomis sukdamas masyvius ratus lengvai sutraiškė keletą akmenų. Daugiau nėra kada, nes reikia dirvas ruošti sėjai.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 5 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...