captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – susitikimas su skulptore Dalia Matulaite

„Sukūręs kūrinį, menininkas turi pasitraukti: už jį kalba jo kūrinys – dvasinės antenos ateičiai“, – įsitikinusi viena žymiausių mūsų skulptorių Dalia Matulaitė.
Skulptorė Dalia Matulaitė.
Skulptorė Dalia Matulaitė.

„Sukūręs kūrinį, menininkas turi pasitraukti: už jį kalba jo kūrinys – dvasinės antenos ateičiai“, – įsitikinusi viena žymiausių mūsų skulptorių Dalia Matulaitė.

Iš ciklo „Metų knygos rinkimai“. „Pastaruoju metu įprasta sakyti, kad jeigu literatūra neaprašo kintančio pasaulio, nuotykių, ji yra nuobodi. Jeigu su tuo sutiksime, tai „Lalagė“ yra siaubingai nuobodi“, – sako rašytojas Andrius Jakučiūnas.  

„Tapyba visada egzistuos, tačiau reikia pripažinti, kad šiandien jos aktualumas menksta. Ji nebedaro įtakos mūsų vystymuisi, užleidžia vietą kitoms raiškos priemonėms. Štai kad ir socialinį tinklą „Facebook“ pavadinčiau šiuolaikinio, aktualaus meno projektu, turinčiu kur kas didesnę įtaką mums“, – apie tapybos aktualumą svarsto Niujorke gyvenantis menininkas, VDA  „Titaniko“ galerijoje pristatantis parodą „Tapybos pabaiga“.

„Girdisi šnekos, jog tapyba miršta. Man ji niekada nemirs: praeina laikas, keičiasi mados, bet ne tapyba“, – sako pirmojo Antano Gudaičio tapybos konkurso laureatas Galius Kličius. Reportažas iš sostinės Pylimo galerijos.

„Kai visur viskas vienoda, kultūros ir jos kuriamo turinio kokybė tampa vienintele unikalia preke", – savo komentare teigia menotyrininkas Ernestas Parulskis ir rimtai siūlo, kaip pertvarkyti visuomenę.  

„Pasirodo, lietuviškų trąšų eksportas yra lygiai toks pat, kaip ir kūrybinių industrijų!“ Šiais ir kitais savo atradimais savo komentare dalinasi menotyrininkas Ernestas Parulskis. 

Na, o ilgoji laidos dalis „Sėskim ir pakalbėkim“ pakvies į skulptorės Dalios Matulaitis kūrybinę dirbtuvę.  

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 10 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 11 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...