captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ žvalgosi po galeriją „Vartai“

„Konceptualus menas reikalauja daugiau pastangų iš žiūrovo, jam neužtenka vien matyti, svarbu mąstyti. Ir įdomu, kad jauni žmonės, nesiskiriantys su savo iPadais , kompiuteriais, jie daug greičiau susikalba su šiuolaikiniu menu, nei vyresni. Tik reikia juos sudominti, pakviesti, kalbėti“, – pastebi 25-metį mininčios galerijos „Vartai“ įkūrėja Nida Rutkienė.
Žilvino Kempino instaliacija „Tūba“.
Žilvino Kempino instaliacija „Tūba“.

Kokioje Europos šalyje šiuo metu kyla nauja kino banga? Ką daro vis populiarėjantys „scenarijų gydytojai“? Kino festivaliai atranda įdomius veidus ir darbus ar veikiau formuoja masines kino madas? Prasidėjus „Kino pavasariui“, pažvelgsime į šiandien kuriamą kiną. 

„Anksčiau egzistavo griežtos kino kūrimo taisyklės – studentams aiškinome, kokius planus galima derinti tarpusavyje, kokia kadrų trukmė, koks turi būti ritmas, dinamika ir pan. Dabar viskas pasikeitė – atsiranda naujos technologijos, naujos medijos, todėl drąsiai teigti, kas gerai, o kas blogai, būtų visiškai neteisinga“, – sako Lodzės kino mokyklos rektorius Mariuszas Grzegorzekas.

Senovės Sirijos miestas Palmyra po beveik metų atkovotas iš vadinamosios „Islamo valstybės“. Ar jis sugriautas negrįžtamai? Didžiosios Britanijos mokslininkai aiškinasi paslaptingą Williamo Shakespeare'o kapo istoriją. Kaip šiemet kompozitorius L. van Beethovenas įveikė ilgametį savo konkurentą V. A. Mozartą? Apie tai – kultūros užsienio naujienų apžvalgoje. 

„Ar nereikėtų ir mums susimąstyti prieš išvalant savo būstus, atsikratant neva nereikalingų daiktų ir paverčiant savo namus nieko neatmenančiais viešbučiais?“ – klausia socialinių m. dr. Irena Alperytė, savo komentare dalindamasi įspūdžiais iš Orhano Pamuko „Nekaltybės muziejaus“ Stambule.

„Šiais laikais reikia galvoti apie tai, kaip kiti supranta istoriją. Baltarusija – labai arti, Rusija – taip pat labai arti. O jie galvoja apie istoriją visai kitaip, nei mes. Tai – pavojinga”, – sako Baltarusijoje fotografavęs fotografas Andrew Mikšys, kurio paroda „Tulips“ atidaryta Kauno fotografijos galerijoje.

„Dalyvavimas prestižinėse pasaulio mugėse, didžiųjų šiuolaikinių kūrėjų nuolatinis rodymas savose erdvėse kuria solidų galerijos portfolio. Todėl jaunam menininkui patekti į tą erdvę, būti mūsų pastebėtam yra didžiulis žingsnis jo kūrybinėje karjeroje“, – sako galerijos „Vartai“ direktorė Jolanta Chockevičiūtė. Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ taip pat dalyvauja galerijos įkūrėja, savininkė Nida Rutkienė ir partnerė Laura Rutkutė.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 2 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...