captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: prasideda pavasario darbymetis

Kupiškio rajono Biliūnų kaimo apylinkėse ūkininkaujantis Jonas Pakalnis kovo paskutinėmis dienomis jau leido traktoriams su žemės dirbimo padargais važiuoti į laukus. Net šeši traktoriai su trąšų barstomosiomis ir kultivatoriais darbavosi pasėlių laukuose.

Ne tik rajone gerai žinomas agronomas, turintis 50 metų praktinio darbo patirtį, labai akcentuoja pavasario darbymečiui tinkamą laiką, gerą darbų organizavimą ir sėjomainos svarbą. Pagrindinė ūkio kryptis – augalininkystė, bet yra ir sėklininkystės statusas, todėl pavasarį svarbi kiekviena valanda, palanki darbams laukuose, ypatingai dideliame – 900 ha ūkyje.

Praėjusi savaitė šalies žemdirbiams buvo gausi įvykiais: trečiadienį vyko šurmulį tarp politikų ir visuomenėje sukėlusi pieno gamintojų protesto akcija Vilniuje, o ketvirtadienį–šeštadienį Kaune vyko  dvi tarptautinės parodos. „Agro Balt“ ir „Ką pasėsi“. Jose visuomet daug renginių, technikos ir įrangos, technologijų ir pasiūlymų, o šiemet dar buvo sulaukta ir svarbaus svečio iš Briuselio vizito. Už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas EK narys Philas Hoganas beveik dvi dienas buvojo Lietuvoje. Buvo parodose, susitiko ne tik su politikais, bet ir su žemdirbių atstovais. Kaip susitikimą vertina keturių svarbiausių žemdirbių visuomeninių organizacijų lyderiai?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 4 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...