captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: ar dalijimasis išgelbės planetą?

Įsivaizduokite gyvenimą be daiktų, kurie priklauso išskirtinai jums. Automobilį ar grąžtą – išsinuomojate tada, kai jų reikia, gražesnę suknelę proginiam vakarui pasiskolinate, o atgyvenusį telefoną bei atsibodusius baldus panaudoję grąžinate gamintojui, užuot sukę galvą, kur juos išmesti. Tai – kitokios, dalijimosi arba žiedinės ekonomikos pavyzdžiai.
Dalinimasis turėtų padėti tausoti išteklius ir aplinką. G. H. Van Norman<br> 1898 m. nuotr.
Dalinimasis turėtų padėti tausoti išteklius ir aplinką. G. H. Van Norman
1898 m. nuotr.

Profesorė Oksana Mont iš Lundo universiteto sako, kad daugelyje šalių žmonės turi per daug daiktų, kuriuos naudoja itin retai arba pernelyg trumpai. „Namai tapę sandėliais drabužių, baldų ir įrangos, kuri retai naudojama ir galėtų būti išnuomojama“, – sako ji ir priduria: „Stebimas ir savotiškas antimaterializmo judėjimas. Žmonės pradeda suvokti, kad turimų daiktų kiekis jų gyvenimo kokybės nelemia.“ Pasak mokslininkės, dalijimosi ekonomika galėtų padėti tausoti senkančius gamtos išteklius ir prisidėti prie taršos mažinimo.

Tuo metu žurnalistas Paulius Valatkevičius prieš kelerius metus su bendraminčiais įkūrė interneto platformą dalinuosi.lt. Čia žmonės siūlo išsinuomoti pačių įvairiausių daiktų nuo fotoaparato iki dviračių laikiklio automobiliui. Jis mano, kad tokių, kurie nenori apsikrauti daiktais, ateityje daugės ir mini žodžius „prenumeruojamas gyvenimas“.

Apie tai, kuo esame linkę dalintis ir kodėl tai svarbu – pokalbiai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, balandžio 4 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...